Reklama

ZDERZENIE OSOBÓWEK NA DK-74. POLICJA APELUJE!

11/01/2023 13:34
We wtorkowy poranek (11 stycznia) na skrzyżowaniu drogi powiatowej Widawa-Działoszyn z DK-74 doszło do groźnego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Wstępnie ustalono, że przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez jednego z kierowców. Policja apeluje o ostrożność!

Do zdarzenia doszło po godz. 9:00. Jak informują funkcjonariusze - 51-letni kierowca BMW, jadący od strony Woli Wiązowej w kierunku Bełchatowa po zatrzymaniu się przed znakiem STOP, nie zauważył pojazdu, jadącego od strony Wielunia.

- Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do wypadku. Drugim samochodem kierował 55-latek, który podróżował z pasażerką. Oboje zostali przewiezieni do szpitala w Bełchatowie. Na miejscu pracowali policjanci i strażacy - relacjonuje nadkom. Iwona Kaszewska.

Mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów. Teraz sprawą zajmą się policjanci z wydziału do spraw wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym. Statystyki pokazują, że kierowcy wciąż nie stosują się do znaków drogowych i nie udzielają pierwszeństwa przejazdu innym pojazdom. Z tego powodu policjanci apelują do kierowców o bezwzględne respektowanie prawa.


Lekceważenie znaków drogowych w połączeniu z pośpiechem, brawurą i brakiem ostrożności mogą mieć tragiczne konsekwencje - kończy nadkom. Iwona Kaszewska.

[caption id="attachment_8197" align="alignnone" width="768"]

fot. KPP Bełchatów[/caption]

Aplikacja na Androida

Reklama

Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości