Rozbudowa gminnego żłobka Kubuś i Przyjaciele w Rząśni idzie pełną parą. Dzięki inwestycji za blisko 3 miliony złotych żłobek zyska nowe sale wraz z zapleczem i wyposażeniem. Powstanie 40 nowych miejsc opieki nad dziećmi do trzeciego roku życia. Łącznie miejsc dla maluchów będzie 60.
Inwestycja jest realizowana w ramach programu Aktywny Maluch 2022 – 2029. Gmina Rząśnia pozyskała środki w kwocie 2 830 377,60 zł. Dofinansowanie jest stuprocentowe i gmina nie dokłada żadnych pieniędzy z własnego budżetu.
Dofinansowanie gwarantuje też funkcjonowanie żłobka przez trzy lata od zakończenia procesu rozbudowy. Kwota zabezpieczona na częściowe pokrycie kosztów wynagrodzenia i utrzymania placówki wynosi 1 mln 230 tys. zł.
- To ważna i potrzebna inwestycja, bo do tej pory musieliśmy niektórym, niestety, odmawiać przyjęcia do żłobka - mówi wójt gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk.
- Tym bardziej, że coraz więcej młodych rodzin jest zainteresowanych zamieszkaniem w Rząśni. Chcemy sprostać ich potrzebom i utrzymać tę tendencję. Mamy nadzieję, że żłobek będzie zapełniony – dodaje włodarz gminy Rząśnia.
Rozbudowa ma się zakończyć w czasie wakacji letnich. Od września maluchy i rodzice będą mogli cieszyć się nowoczesnym i bezpiecznym żłobkiem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze