17 par małżeńskich obchodziło Złote Gody w Gminie Ostrówek. W uroczystości uczestniczyli jubilaci oraz zaproszeni goście. Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego rozpoczął się mszą św., a następnie odbyło się wręczenie medali, część artystyczna oraz biesiada. Złote Gody upiększyli także małżonkowie obchodzący jubileusz 60-lecia małżeństwa.
W Gminie Ostrówek miała miejsce wyjątkowa uroczystość z okazji Złotych Godów, w której 17 par świętowało 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego oraz 1 para 60-lecie, czyli Diamentowe Gody. W tym szczególnym dniu nie zabrakło wzruszających chwil, radości oraz wspomnień z wspólnie przeżytych lat.
- Dzisiejszy jubileusz jest organizowany dla par, które w 1973 oraz 1974 roku zawierały związek małżeński i obecnie mieszkają na terenie gminy Ostrówek. Uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie organizujemy co dwa lata- relacjonuje Leszek Bak, kierownik Stanu Cywilnego w Ostrówku.
Jubileusz rozpoczął się uroczystą mszą św. w intencji jubilatów, która miała miejsce o godzinie 11:00 w kościele. Po mszy św. wszyscy zgromadzeni udali się do Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury i Sportu w Ostrówku, gdzie o godzinie 12:00 rozpoczęła się uroczystość wręczenia medali dla jubilatów. To niezwykłe wyróżnienie dla par, które przez 50 lat tworzyły silne i pełne miłości małżeństwa. Zaproszeni goście złożyli życzenia oraz uroczyste gratulacje, z okazji tak pięknego jubileuszu.
- Jesteście najlepszym przykładem tego, że można iść wspólnie przez życie pomimo ciemnych chmur, które nie raz pojawiają się na niebie. Pragnę wam życzyć na kolejne lata tylko tych słonecznych dni. Życzę wam zdrowia, szczęścia, radości, szacunku do siebie oraz miłości, aby nigdy w życiu was nie opuszczała- życzyła posłanka na sejm RP Jolanta Zięba-Gzik.
- Pięćdziesiąt lat, to piękny okres czasu, a w dodatku jest jeszcze piękniejszy, jeśli ten czas spędziliście we dwoje. Kiedy dwoje ludzi spotyka się i są ze sobą w dobrej i złej chwili, w zdrowiu i w chorobie, to nic innego jak miłość. Ale oprócz miłości jest jeszcze przyjaźń. Czasami miłość nie przetrwa bez przyjaźni. W waszym przypadku było jedno i drugie- mówiła wicemarszałek województwa łódzkiego Agnieszka Ryś.
- Pierwiastkiem, którym połączył Państwo jest miłość. W życiu każdego człowieka zdarzają się różne, trudne sytuacje. Jesteście idealnym przykładem dla dzisiejszych, młodych pokoleń, że warto razem żyć, warto przebaczać. Życzę kolejnych lat życia w zgodzie, pokoju, w zdrowiu i szczęściu, które również jest bardzo potrzebne- życzył jubilatom poseł Paweł Rychlik.
Wśród par świętujących Złote Gody znaleźli się: Krystyna i Lech Dawidziakowie, Danuta i Zygmunt Dwornikowie, Anna i Edmund Karbowiakowie, Anna i Zenon Łuczakowie, Bożena i Zbigniew Maciejewscy, Maria i Andrzej Mikołajczykowie, Teresa i Wiesław Niepiekłowie, Maria i Zdzisław Niepiekłowie, Maria i Marian Olbińscy, Mirosława i Andrzej Pagaczowie, Zenona i Bogdan Polewiakowie, Jolanta i Jerzy Prusińscy, Henryka i Zenon Przesmyccy, Krystyna i Piotr Rembielewscy, Eugenia i Mieczysław Szmacińscy, Krystyna i Stanisław Szymalakowie oraz Jan i Jadwiga Tomalikowie.
- Nasz ślub wspominam bardzo miło i zawsze ze wzruszeniem wracam do tamtych chwil. Przez te pięćdziesiąt lat bywało różnie. Ale pomimo wszystko, trzeba zawsze pamiętać, że najważniejsza jest miłość i wzajemne zrozumienie. To najlepsza i sprawdzona recepta na udane małżeństwo - mówi Maria Mikołajczyk.
- Imprezę weselną mieliśmy, tak jak to w tamtych czasach bywało, po wiejsku, na podwórku. Wartości, które przekazujemy dalszym pokoleniom w naszej rodzinie to wzajemny szacunek, lojalność, pomaganie sobie oraz wzajemna miłość. Nasza cenna rada dla nowych małżeństw, to aby przyrzekali sobie ,,na dobre i na złe" tak jak my pięćdziesiąt lat temu- podkreśla Mirosława Pagacz.
W wyjątkowy sposób obchody uświetnili również małżonkowie Kazimiera i Roman Kreczmerowie, którzy obchodzili 60-lecie pożycia małżeńskiego. Ta wspaniała para jest przykładem niezwykłej miłości, która trwa już ponad sześć dekad.
Po ceremonii wręczenia medali, rozpoczęła się część artystyczna, w której wystąpiły lokalne grupy artystyczne. Uroczystość zakończyła się biesiadą podczas której jubilaci oraz goście mieli okazję wspólnie świętować, dzielić się radościami oraz wspomnieniami, które towarzyszyły im przez 50 i 60 lat wspólnego życia.
Złote Gody w Gminie Ostrówek były niezapomnianym wydarzeniem, które pokazało siłę miłości, więzi rodzinnych oraz szacunku dla tradycji i wartości małżeńskich.
Gratulacje dla wszystkich par, które świętowały swoje jubileusze!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze