W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Hucie odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które przyniosło nie tylko podsumowanie minionego roku, ale również symboliczne przekazanie sterów w jednostce. Druhny i druhowie zakończyli pięcioletnią kadencję władz, rozliczyli rok 2025 i podjęli ważne decyzje na kolejne lata działalności.
Zarząd przedstawił szczegółowe sprawozdanie z działalności obejmujące akcje ratownicze, szkolenia, inicjatywy społeczne oraz przedsięwzięcia organizacyjne. Dokument został jednogłośnie przyjęty przez członków jednostki, którzy udzielili zarządowi absolutorium.
- Podczas zebrania podziękowano druhom, kończącym wieloletnią działalność w zarządzie i przechodzącym na zasłużoną strażacką emeryturę, a szczególne wyrazy wdzięczności skierowano do poprzedniego Prezesa Tadeusza Grzesiaka za 36 lat nieprzerwanej służby oraz ogromny wkład w rozwój naszej jednostki - komentuje dh Marcin Olejnik, prezes OSP w Hucie.
Reklama
Kolejnym punktem zebrania był wybór nowych władz. Funkcję prezesa objął Marcin Olejnik, wiceprezesem został Kamil Łuczak, naczelnikiem Konrad Łabędzki, a jego zastępcą Emil Zimorski. Skarbnikiem został Przemysław Łabędzki, sekretarzem Jarosław Kaczmarek, kronikarzem Adam Tryka, gospodarzem Piotr Kulesza, a członkiem zarządu Karol Chrobot.
Wybrano także Komisję Rewizyjną z Damianem Jarzyną jako przewodniczącym, Jarosławem Mrózkiem jako sekretarzem oraz Mateuszem Kowalskim jako członkiem. Na zakończenie nowy prezes podziękował za nominację oraz skierował słowa uznania do wszystkich sympatyków jednostki.
- Składamy podziękowania władzom samorządowym oraz wszystkim osobom i instytucjom wspierającym działalność OSP Huta. Dzięki Waszej życzliwości i współpracy możemy się rozwijać i skutecznie dbać o bezpieczeństwo naszej lokalnej społeczności - dodaje dh Marcin Olejnik.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze