Reklama

ZNOWU POTRĄCENIE NA PASACH. POSZKODOWANA 26-LATKA

13/02/2023 15:39
Nie kończy się czarna seria na drogach naszego regionu. W poniedziałek, 13 lutego, doszło do kolejnego potrącenia pieszego na przejściu dla pieszych. Tym razem do szpitala trafiła 26-letnia kobieta.

Jak informuje asp. sztab. Katarzyna Grela, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji  w Wieluniu, ze wstępnych ustaleń mundurowych, pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że do zdarzenia doprowadził 74-latek, siedzący za kółkiem osobówki. Starszy mężczyzna miał potrącić 26-latkę, która przechodziła przez przejście dla pieszych na ul. 18 Stycznia.

- Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, piesza przewieziona została do szpitala na badania – podaje asp. sztab. Grela.

- Policjanci zbadali stan trzeźwości zarówno kierowcy, jak i pieszej. Oboje byli trzeźwi – dodaje.

Mundurowi wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

- Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze – prosi policjantka

- Przypominamy, że  każdy kierowca dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na „pasach" oraz na nie wchodzącemu.  Oznacza to, że należy zwolnić i obserwować otoczenie. Z kolei pieszym przypominamy o tym, aby każdorazowo, gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych, upewniali się, że bezpiecznie mogą na nie wejść.



 
Aplikacja na Androida

Reklama

Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości