Reklama

ZOSTAWIŁA TELEFON NA PÓŁCE. PRZYWŁASZCZYŁ GO 17-LATEK

17/03/2023 12:04
Policjanci z wieluńskiej komendy wytropili 17-latka, który przywłaszczył pozostawiony w sklepie telefon komórkowy. Udało się odzyskać telefon, a nastolatek usłyszał już zarzut przywłaszczenia znalezionego cudzego mienia.

Pod koniec stycznia 2023 roku do wieluńskich mundurowych zgłosiła się kobieta, która poinformowała o utracie telefonu Motorola w jednym z wieluńskich sklepów.

- 43-latka przeglądając towar w sklepie, na chwilę odłożyła telefon na półkę sklepową i poszła do kasy – relacjonuje asp. szt. Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.

- Kiedy po kilku minutach zorientowała się, że go nie ma, wróciła w miejsce,  gdzie go zostawiła. Telefonu jednak już tam nie było. Pokrzywdzona wyceniła straty na kwotę 600 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci, którym zebrane dowody i informacje pomogły ustalić sprawcę tego przestępstwa. Okazało się, że związek z tym zdarzeniem ma 17-letni mieszkaniec Wielunia. Funkcjonariusze odzyskali przywłaszczony telefon komórkowy.

- 16 marca nastolatek usłyszał zarzut przywłaszczenia znalezionego mienia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przywłaszczenie znalezionej cudzej rzeczy ruchomej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do roku – informuje Grela.
Aplikacja na Androida

Reklama

Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości