Reklama

20 kolarzy szosowych uczestniczyło w kraksie podczas finałowego etapu 36. Wyścigu „Solidarności i Olimpijczyków” – Co się stało w Łodzi?

Na finiszu 5. etapu, kończącego 36. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności i Olimpijczyków” w Łodzi, doszło do poważnego upadku aż 20 cyklistów.

W sobotę, 5 lipca, kolarze szosowi wjeżdżali na ul. Przybyszewskiego (meta tuż przy ul. Czajkowskiego), kończąc piąty, najdłuższy etap trwającej od 2 lipca rywalizacji. Po pokonaniu trasy – 165 kilometrów z Kielc do Łodzi – i rozpędzeniu peletonu na finiszu, nastąpiła poważna kraksa z udziałem 20 kolarzy, którzy z dużą siłą przewrócili się na asfalt . Ratownicy medyczni, także na motocyklach błyskawicznie interweniowali – większość zawodników doznała obrażeń ortopedycznych, a ich życiu i zdrowiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wyniki piątego, ostatniego etapu:

Reklama

1. miejsce: Radosław Frątczak (Voster ATS, Polska)

2. miejsce: Sente Sentjens (Alpecin–Deceuninck Development Team, Belgia)

3. miejsce: Tomáš Bárta (Epronex – Hungary Cycling Team, Czechy) 

Rywalizacja trwała od 2 do 5 lipca, obejmując blisko 800 kilometrów, zaś trasa wiodła przez 3 województwa i 15 powiatów, w 10 różnych miastach usytuowany był start oraz meta. Wyścig organizowany jest nieprzerwanie od 1990 roku z wejściem do kalendarza UCI Europe Tour.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości