Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie mł. asp. Piotr Charciarek 9 października, podczas szkolenia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, uczestniczył w charytatywnym Biegu o Buzdygan Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Dochód uzyskany z tej inicjatywy został przekazany Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
- Dla Piotrka nie ważne gdzie, z kim, ale ważne jest aby nieść pomoc innym - mówi mł. asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik KPP w Pajęcznie.
- Pajęczański dzielnicowy przebiegł 5 km. To była inicjatywa dla rodzin, które straciły największy skarb życia - miłość matki i żony, miłość ojca i męża.