Czarnożylska Orkiestra Dęta pod batutą Ireny Siorek znów pozytywnie zaskoczyła widownię. Tym razem dała popis swoich możliwości, prezentując muzykę filmową.
A rzecz działa się w Gminnym Ośrodku Kultury w Czarnożyłach w niedzielę, 2 marca. W sali widowiskowej domu kultury wszystkie miejsca były zajęte. Ponieważ koncert był dedykowany wszystkim paniom z terenu gminy, to nie mogło zabraknąć wójta Andrzeja Modrzejewskiego, który w towarzystwie innych samorządowców, w tym starosty Macieja Brysia i wicestarosty Krzysztofa Dziuby, wręczał paniom symboliczne goździki.
Czarnożylska Orkiestra Dęta zaprezentowała program pełen klasycznych motywów muzycznych znanych szerokiej publiczności z różnych ekranizacji. Wśród wykonanych utworów znalazły się kompozycje towarzyszące kultowym filmom animowanym, przygodowym i sensacyjnym. Publiczność mogła usłyszeć m.in. dynamiczne dźwięki z "Piratów z Karaibów", nostalgiczne melodie z "Ojca Chrzestnego" oraz znane motywy z "Aladyna" i "The James Bond Theme". Każdy utwór spotykał się z entuzjastycznym odbiorem słuchaczy, a finałowy Marsz Radetzkiego porwał zgromadzonych do wspólnego rytmicznego uczestnictwa w widowisku. Każdy z utworów poprzedzony był krótkim komentarzem prezentowanym przez radnego Rady Powiatu w Wieluniu Piotra Kędzię.
Po głównej części koncertu na scenie wystąpili najmłodsi artyści – uczestnicy koła piosenki, działającego w GOK, a prowadzonego przez Anetę Urbańską. Młodzi wokaliści przygotowali dwie interpretacje – jedną dedykowaną orkiestrze, drugą wszystkim kobietom z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.
Głos zabrali także przedstawiciele lokalnych władz. Wójt gminy Czarnożyły Andrzej Modrzejewski podziękował artystom i organizatorom za przygotowanie wydarzenia, a także wręczył bukiety kwiatów osobom zaangażowanym w organizację koncertu. Słowa uznania wyraziła również Grażyna Ryczyńska, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Wieluniu.
Po zakończeniu koncertu i występów młodzieży, na wszystkich czekał słodki poczęstunek, nawiązujący do filmowego charakteru wydarzenia. Wśród przekąsek znalazły się popcorn i napoje, a miłośnicy słodkości mogli spróbować domowych wypieków.
- Koncert, który zgromadził pełną salę widzów, był okazją do wspólnego przeżywania muzycznych emocji i podkreślenia roli kultury w życiu lokalnej społeczności – podsumowuje Joanna Kałdońska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Czarnożyłach, a jednocześnie wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wieluńskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze