Reklama

Dni Złoczewa 2023 - trzydniową imprezę rozpoczął mecz samorządowców z artystami

3:2 - takim wynikiem zakończył się mecz towarzyski rozegrany z okazji Dni Złoczewa 2023. A na murawie zmierzyły się dwie zacne drużyny.

Trzydniowa impreza - Dni Złoczewa 2023 - rozpoczęła się w piątek, 7 lipca, meczu em dwóch nietypowych drużyn. Reprezentacja Polski Prezydentów i Burmistrzów zmierzyła się z Reprezentacją Artystów Polskich. Na stadionie w Złoczewie swoją wyższość zaznaczyli samorządowcy, a w ich drużynie zagrali także włodarze ze złoczewskiego urzędu - burmistrz Dominik Drzazga i jego zastępca Dariusz Tokarski.

- Bardzo mnie cieszy duża frekwencja na trybunach. Chciałbym, aby takie mecze stały się u nas tradycją - mówi Dominik Drzazga, burmistrz Złoczewa.

Reklama

Szef złoczewskiego ratusza przyznaje, że udział w meczu to jego debiut na boisku. Zaznacza jednak, że choć być może nie grał najlepiej, to przecież nie chodzi wyłącznie o strzelanie bramek.

- To jest przede wszystkim dobra zabawa. Ale też świetna okazja, żeby poznać innych samorządowców i wymienić się z nimi doświadczeniami - podkreśla i dodaje, że to także dobra promocja miasta i samego boiska, które niedawno przeszło prawdziwą metamorfozę.

To pierwsza taka impreza sportowa w Złoczewie. A mogła się odbyć m.in. dzięki temu, że Dariusz Tokarski, wiceburmistrz Złoczewa, jest kapitanem Reprezentacji Polski Prezydentów i Burmistrzów.

Reklama

- Gram w tej drużynie od wielu, wielu lat. Graliśmy już trzykrotnie na Mistrzostwach Europy. Osobiście uczestniczyłem dwa razy w Mistrzostwach Europy Prezydentów i Burmistrzów i chętnie korzystamy z zaproszeń różnych gmin - mówi Dariusz Tokarski, wiceburmistrz Złoczewa.

- To oznacza, że my pojedziemy do innych gmin promować również Złoczew - dodaje.

- Mówi pan "my", mam rozumieć, że pana szef, burmistrz Dominik Drzazga został na stałe przyjęty do zespołu? - pyta reporter "Kulis ...".

- Myślę, że będziemy kontynuować i spotykać w wielu różnych miastach na podobnych imprezach. A w przyszłym roku w maju jedziemy na mistrzostwa Europy do Niemiec - odpowiada z uśmiechem.

Reklama

W trakcie imprezy na stadionie Złoczewi doskonale bawili się też najmłodsi. Specjalnie dla nich przygotowano animacje i bańki mydlane.

Druhny z 4 Złoczewskiej Drużyny Harcerskiej "Żywioły" dobrze wykorzystały okazję i w trakcie wydarzenia sprzedawały swoje wypieki.

- Mamy ciasta, babeczki, słodkie orzeszki. Wszystko robiły dziewczyny z naszej drużyny - zaznacza druhna starsza samarytanka Klaudia Serweta.

W ten sposób, licząca aktualnie 22 osoby 4 Złoczewska Drużyna Harcerska "Żywioły" zbiera pieniądze na sprzęt potrzebny na obozy i biwaki.

Jak oceniasz Dni Złoczewa?

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości