3:2 - takim wynikiem zakończył się mecz towarzyski rozegrany z okazji Dni Złoczewa 2023. A na murawie zmierzyły się dwie zacne drużyny.
Trzydniowa impreza - Dni Złoczewa 2023 - rozpoczęła się w piątek, 7 lipca, meczu em dwóch nietypowych drużyn. Reprezentacja Polski Prezydentów i Burmistrzów zmierzyła się z Reprezentacją Artystów Polskich. Na stadionie w Złoczewie swoją wyższość zaznaczyli samorządowcy, a w ich drużynie zagrali także włodarze ze złoczewskiego urzędu - burmistrz Dominik Drzazga i jego zastępca Dariusz Tokarski.
- Bardzo mnie cieszy duża frekwencja na trybunach. Chciałbym, aby takie mecze stały się u nas tradycją - mówi Dominik Drzazga, burmistrz Złoczewa.
Szef złoczewskiego ratusza przyznaje, że udział w meczu to jego debiut na boisku. Zaznacza jednak, że choć być może nie grał najlepiej, to przecież nie chodzi wyłącznie o strzelanie bramek.
- To jest przede wszystkim dobra zabawa. Ale też świetna okazja, żeby poznać innych samorządowców i wymienić się z nimi doświadczeniami - podkreśla i dodaje, że to także dobra promocja miasta i samego boiska, które niedawno przeszło prawdziwą metamorfozę.
To pierwsza taka impreza sportowa w Złoczewie. A mogła się odbyć m.in. dzięki temu, że Dariusz Tokarski, wiceburmistrz Złoczewa, jest kapitanem Reprezentacji Polski Prezydentów i Burmistrzów.
- Gram w tej drużynie od wielu, wielu lat. Graliśmy już trzykrotnie na Mistrzostwach Europy. Osobiście uczestniczyłem dwa razy w Mistrzostwach Europy Prezydentów i Burmistrzów i chętnie korzystamy z zaproszeń różnych gmin - mówi Dariusz Tokarski, wiceburmistrz Złoczewa.
- To oznacza, że my pojedziemy do innych gmin promować również Złoczew - dodaje.
- Mówi pan "my", mam rozumieć, że pana szef, burmistrz Dominik Drzazga został na stałe przyjęty do zespołu? - pyta reporter "Kulis ...".
- Myślę, że będziemy kontynuować i spotykać w wielu różnych miastach na podobnych imprezach. A w przyszłym roku w maju jedziemy na mistrzostwa Europy do Niemiec - odpowiada z uśmiechem.
W trakcie imprezy na stadionie Złoczewi doskonale bawili się też najmłodsi. Specjalnie dla nich przygotowano animacje i bańki mydlane.
Druhny z 4 Złoczewskiej Drużyny Harcerskiej "Żywioły" dobrze wykorzystały okazję i w trakcie wydarzenia sprzedawały swoje wypieki.
- Mamy ciasta, babeczki, słodkie orzeszki. Wszystko robiły dziewczyny z naszej drużyny - zaznacza druhna starsza samarytanka Klaudia Serweta.
W ten sposób, licząca aktualnie 22 osoby 4 Złoczewska Drużyna Harcerska "Żywioły" zbiera pieniądze na sprzęt potrzebny na obozy i biwaki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze