Pierwsza runda Pucharu Polski w okręgu sieradzkim dostarczyła wielu emocji i zaskakujących rezultatów, podnosząc temperaturę piłkarskich zmagań. Kibice mieli okazję podziwiać zarówno dramatyczne zakończenia, jak i pewne zwycięstwa. Oto podsumowanie najważniejszych meczów, które przyciągnęły uwagę piłkarskich fanów w naszym regionie.
GLKS Strzelce Wielkie triumfuje po rzutach karnych
Mecz GLKS Strzelce Wielkie z LKS Płomień Makowiska był pełen zwrotów akcji. Strzelce Wielkie rozpoczęły od mocnego uderzenia, prowadząc po 24 minutach 2:0 dzięki golom Michała Garstki (4') i Sebastiana Chodaka (24', k.). Płomień odpowiedział golami Konrada Jury (27') i Krzysztofa Mruszczyka (69'), doprowadzając do dogrywki. Ostatecznie GLKS zwyciężył w rzutach karnych 4:2, dzięki fantastycznej postawie bramkarza Bartosza Leśniowskiego, który obronił dwa kluczowe strzały. Podopieczni trenera Roberta Krzypkowskiego wracający na piłkarską mapę Polski po kilku latach przerwy pokonują czołową drużynę A-klasowych rozgrywek. Awans do następnej rundy zapewniony! Tam na drużynę ze Strzelec Wielkich czeka już pajęczański Zawisza. W drugiej rundzie GLKS również rozegra mecz na własnym stadionie. Mecz w najbliższy weekend, nie ma na ten moment potwierdzenia odnośnie konkretnego dnia i godziny rozgrywania meczu w ramach Pucharu Polski.
Victoria Skomlin gromi MGTS Mogre Mokrsko
Victoria Skomlin zaprezentowała się znakomicie, pokonując na wyjeździe MGTS Mogre Mokrsko aż 7:0. Bramki dla drużyny Marcina Adamczyka zdobywali: Dawid Kolebacz (14'), Michał Cieślak (36', k.), Michał Krawczyk (44'), Tomasz Pilarski (52'), Jakub Sikora (71'), Dariusz Kolebacz (89') i Bartek Zawada (90+3'). Victoria pewnie awansowała do kolejnej rundy, w której zmierzy się na własnym boisku ze Zrywem Wójcin, w weekend 10-11 sierpnia, brak na ten moment dokładnej daty spotkania.
Hat-trick Kamila Lachora w derbach gminy Łubnice
LKS Zryw Wójcin pokonał LKS Start Łubnice 3:1, dzięki hat-trickowi Kamila Lachora (33', 48', 66'). Start Łubnice odpowiedział jedynie golem samobójczym Bartosza Piasty (74'). Intensywne starcia i emocje były typowe dla derbów, a Zryw Wójcin zasłużenie awansował do następnej rundy.
GLKS Biała walczy do końca! Kałuża bohaterem
GLKS Biała stoczyła zacięty pojedynek z LKS Prosną Wyszanów, remisując w regulaminowym czasie 2:2 po golach Michała Fryty (22') i Rafała Kałuży w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, dzięki czemu doprowadził do dogrywki, w której żaden zespół nie przechylił szali zwycięstwa na swoją korzyść (90+2'). Mateusz Kupczyk zdobył oba gole dla Wyszanowa (23', 50', k.). GLKS Biała zwyciężyła 3:1 w rzutach karnych, zapewniając sobie awans. Rywalem w następnej rundzie Pucharu Polski - Jaga Lututów. Mecz rozgrywany będzie w Białej, w najbliższy weekend. Na ten moment nie ma konkretnego dnia i godziny kiedy spotkanie się odbędzie.
Pewne zwycięstwo Zawiszy Pajęczno
Podopieczni trenera Patryka Trawczyńskiego, zespół Zawiszy Pajęczno pokonał Zryw Ożegów 4:1. Bramki dla Zawiszy zdobyli: Mateusz Rabenda (20'), Łukasz Kaczmarek (40'), Hubert Bednarski (50') i Jan Tokarski (73'). Aleksander Marendziak (77') strzelił jedynego gola dla Zrywu. Zawisza dominowała przez cały mecz, pewnie awansując do kolejnej rundy, gdzie już czekają piłkarze GLKS-u Strzelec Wielkich. Mecz w najbliższy weekend.
Jaga Lututów nie daje szans KS Sokolniki
Jaga Lututów pewnie pokonała KS Sokolniki 5:1. Bramki dla Jagi zdobyli: Jarosław Chrobot (8'), Paweł Gwiazdowski (30', 54'), Jakub Burkowicz (55') i Kacper Wrzosek (89'). Szymon Modrzejewski strzelił jedynego gola dla KS Sokolniki (57'). Jaga Lututów pewnie awansowała do kolejnej rundy.
UMKS Ostrowia Ostrówek zwycięża po rzutach karnych
Mecz UMKS Ostrowia Ostrówek z LKS Masłowice zakończył się remisem 1:1 po golach Krzysztofa Wenty (18') i Filipa Mikołajczyka (43'). Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych, w którym lepsi o jednego gola okazali się gospodarze, zwyciężając 6:5, zapewniając sobie tym samym awans do kolejnej rundy, w której już czeka drużyna GLKS Warty Osjaków, mająca wolny los w pierwszej rundzie PP. Gospodarzem spotkania w najbliższy weekend będzie w Ostrówku miejscowa Ostrovia.
LKS Wierzchlas pewnie pokonuje KS Radoszewice
LKS Wierzchlas pokonał KS Radoszewice 3:1. Bramki dla Wierzchlasa zdobyli: Przemysław Gusta (19'), Jakub Karbowiak (67') i Robert Matusiak (90+2'). Bartłomiej Jamiński strzelił jedynego gola dla KS Radoszewice (72'). LKS Wierzchlas awansował do kolejnej rundy, gdzie zmierzy się z Orionem Olewin w derbach naszego regionu. Gospodarzem spotkania będzie Orion, więc mecz w najbliższy weekend rozgrywany będzie w Olewinie. Stawką awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.
Orion Olewin bezlitosny dla Piasta Ruda
Orion Olewin pokonał Piasta Ruda aż 8:1. Bramki dla Orionu zdobywali: grający trener beniaminka A-klasowych rozgrywek ligowych w sezonie 2024/2025Bartosz Kowalczyk (8', 64'), Hubert Gońda (20', 36', 48', 77'), Jakub Szpikowski (26') i Dawid Tronina (62'). Krzysztof Świder strzelił jedynego gola dla Piasta (58'). Orion Olewin awansował do kolejnej rundy, dominując przeciwnika przez całe spotkanie.
Pierwsza runda Pucharu Polski w okręgu sieradzkim przyniosła wiele emocji i zaskakujących rezultatów. Przekonujące wygrane, a także mecze na styku gdzie o zwycięstwie i awansie decydowały detale, zwiastują kolejne niezapomniane piłkarskie przeżycia dla lokalnych fanów piłki nożnej w naszym regionie. Kibice mogą z niecierpliwością czekać na kolejne rundy, które zapowiadają równie intensywne i ekscytujące mecze.
O konkretnym dniu oraz godzinie rozgrywania spotkań w ramach II rundy Pucharu Polski okręgu sieradzkiego będziemy informować na bieżąco.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze