Niedawno gmina Pajęczno została rekordzistką województwa w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na drogi. Spośród 80 milionów złotych, przeznaczonych na inwestycje drogowe w łódzkim, aż 15 mln zgarnęło Pajęczno. Pajęczańscy policjanci doczekają się wkrótce nowoczesnego lokum. Do budynku prowadzić będzie nowa droga. To nie tylko dojazd do policji, ale też kolejne szanse i możliwości rozwojowe dla gminy Pajęczno. Atrakcyjne tereny przemysłowe staną otworem przed inwestorami.
Jedna z dużych inwestycji drogowych w Pajęcznie, dofinansowanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, to budowa drogi dojazdowej do nowej Komendy Powiatowej Policji. Będzie to kontynuacja ulicy Jana Pawła II, odcinek od drogi powiatowej, w kierunku Dylowa Szlacheckiego, do ulicy Wieluńskiej. To tu ma powstać nowy budynek komendy policji. Budowa tej drogi jest bardzo ważna nie tylko z tego powodu.
- To otworzy nowe tereny inwestycyjne i budowlane. Tam są działki przeznaczone w planie zagospodarowania pod inwestycje, które, w momencie powstania drogi, na pewno ruszą. To też spowoduje, że do gminy będą wpływać większe podatki – mówi burmistrz Pajęczna Dariusz Tokarski w rozmowie z reporterami portalu kulisy.net.
Chętni do inwestowania na tych terenach już są i czekają, bo nie dostaną pozwolenia na budowę dopóki nie ma drogi dojazdowej.
- Umowy są już podpisane. Miejmy nadzieję, że nie będzie żadnych problemów w procedurze przetargowej i droga powstanie w ciągu trzech lat. Zainteresowanie wykonawców jest duże i oferty zwykle poniżej przetargu, co nas cieszy. Ale poza ceną ważna jest jakość. Zrobić tanio nie zawsze znaczy dobrze – podsumowuje szef pajęczańskiego ratusza.
Dofinansowanie inwestycji sięga 60 procent, a pozostałe środki, ok. 8 mln zł, zabezpieczają, pół na pół, Gmina i Powiat Pajęczański.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Żeby w Pajęcznie powstała strefa ekonomiczna a potencjalni inwestorzy chcieli by inwestować w Pajęcznie to najpierw Urząd Miasta musi zacząć od oczyszczalni ścieków która obecnie jest za stara nie modernizowana oraz za słaba i nie ma przerobu pod fabryki .....żeby powstały fabryki to najpierw trzeba pod nie zbudować nowoczesną infrastrukturę sieci kanalizacyjne energetyczne drogi przystosowane do ciężarówek nie budując takiej infrastruktury strefa ekonomiczna po prostu nie wypali..... TAKIE SĄ REALIA
Żeby w Pajęcznie powstała strefa ekonomiczna a potencjalni inwestorzy chcieli by inwestować w Pajęcznie to najpierw Urząd Miasta musi zacząć od oczyszczalni ścieków która obecnie jest za stara nie modernizowana oraz za słaba i nie ma przerobu pod fabryki .....żeby powstały fabryki to najpierw trzeba pod nie zbudować nowoczesną infrastrukturę sieci kanalizacyjne energetyczne drogi przystosowane do ciężarówek nie budując takiej infrastruktury strefa ekonomiczna po prostu nie wypali..... TAKIE SĄ REALIA