Reklama

Dzień Kiełczygłowa i Kiełczygłowskie Święto Motoryzacji przeszło do historii

Warkot motocykli, koncerty, konkursy i tłumy ludzi – tak można w skrócie opisać to, co działo się w sobotę, 9 sierpnia, w Kiełczygłowie. II Kiełczygłowskie Święto Motoryzacji połączone z Dniem Kiełczygłowa zapisze się w historii jako bardzo udana impreza.

202 maszyny na święcie motoryzacji w Kiełczygłowie

Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Zarówno jeśli chodzi o publiczność jak i uczestników święta motoryzacji. Do Kiełczygłowa zjechały dziesiątki motocykli, a prócz nich sporo ciekawych samochodów z poprzedniej epoki. Łącznie na II Kiełczygłowskim Święcie Motoryzacji odliczyły się 202 maszyny. Zatem było co podziwiać.

- Szczególną gratką dla pasjonatów motoryzacji była na pewno kolorowa parada motocykli i starych samochodów, która przejechała ulicami naszej miejscowości – komentuje wójt gminy Kiełczygłów Mariusz Mielczarek.

Reklama

Motocyklem BMW R 1200 RT do Kiełczygłowa z sąsiedniej Rząśni przyjechał Tomasz Leszczyk, radny tamtejszej gminy.

- Impreza jest profesjonalnie zorganizowana pod kątem motocyklistów oraz samochodów zabytkowych. Jestem bardzo zadowolony – zaznacza Tomasz Leszczyk i dodaje, że na pewno przyjedzie do Kiełczygłowa także za rok.

Wszystkie maszyny na imprezie wyświęcił ks. proboszcz Bogdan Ignasiak z miejscowej parafii w Kiełczygłowie.

- W  słońcu wszystkie motory i inne maszyny wyglądały wspaniale. Ta impreza to  połączenie pasji z fajną zabawą i pysznym jedzeniem. Krótko mówiąc dla każdego coś miłego – zauważa Justyna Szpąder, która wzięła udział w wydarzeniu jako członek Amatorskiego Zespołu Ludowego z Sulmierzyc.

Reklama

Coś dla ciała i dla ducha na Dniu Kiełczygłowa

Ale sobotnia impreza w Kiełczygłowie nie kończyła się na motoryzacji. Były też piękne stosika pań z Kół Gospodyń Wiejskich, które zadbały o podniebienia nawet najbardziej wymagających gości, w tym samej wojewody łódzkiej Doroty Ryl oraz wójtów: Damiana Ciemciocha ze Strzelec Wielkich, Kamila Ceglarka z Siemkowic i gospodarza Mariusza Mielczarka z Kiełczygłowa.

A gości swoimi specjałami częstowały panie z KGW w: Obrowie, Chorzewie, Kuszynie i Będkowie.

Nie zabrakło też występów artystycznych na scenie. Nim pojawiła się na niej gwiazda wieczoru, czyli Miły Pan, zaprezentowali się na niej muzycy i wokaliści, przedstawiciele lokalnej społeczności. Zgromadzonej publiczności zaprezentowali się: Amatorski Zespół Ludowy z Sulmierzyc, grupa gitarowa z GOK w Kiełczygłowie, Mażoretki Viva ze Strzelec Wielkich, Daria Wróblewska, Kapela Kiełczygłowianie, Zespół Orkiestry Dętej Gminy Sulmierzyce, Orkiestra Dęta z Kiełczygłowa…

Reklama

Był też pokaz pierwszej pomocy, prowadzony przez ratownika Sebastiana Trzeciaka i OSP w Chorzewie i stoiska edukacyjne oraz pokaz sprzętu strażackiego PSP w Pajęcznie. Były także liczne konkursy i zabawy nie tylko dla motocyklistów.

W trzymaniu wału na czas udział wziął nawet gospodarz, czyli wójt gminy Kiełczygłów Mariusz Mielczarek. Był też konkurs na najgłośniejszy motocykl i samochód (najgłośniejszy motocykl miał 130.1 db). Organizatorzy wybrali też najfajniejsze pojazdy, zarówno wśród tych nowoczesnych jak i zabytkowych.

Reklama

W trakcie imprezy zorganizowano także Turniej Sołectw Gminy Kiełczygłów o puchar wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Adama Nowaka. Drużyny rywalizowały w przeciąganiu liny - każde sołectwo biorące udział otrzymało pamiątkowe gadżety, a pierwsze trzy miejsca nagrody rzeczowe. Za pierwsze miejce sołectwo Kiełczygłówek zgarnęło kosiarkę spalinową. Wykaszarkę za drugie miejsce wzięło sołectwo Dąbrowa, a dmuchawę za trzecie miejsce wywalczyło sołectwo Glina. Na czwartym miejscu, tuż za podium, turniej zakończyło sołectwo Brutus… W konkursie brały jeszcze udział ekipy z sołectw: Dryganek, Gumnisko, Kiełczygłów i Huta.

- Wspaniałe wydarzenie. Już czekamy z niecierpliwością na kolejną taką imprezę w przyszłym roku – podsumowuje Renata Borysiewicz z Woli Wydrzynej.

Reklama

A w organizację imprezy, prócz władz gminy Kiełczygłów zaangażował się radny powiatu Jakub Wejman i inspektor z tutejszego Urzędu Gminy Michał Kostarczyk. Imprezę poprowadziła Agnieszka Piojda, a konkursy przeprowadził Krzysztof Osiński.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/08/2025 19:16
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Klaus - niezalogowany 2025-08-12 00:54:23

    266 zdjęć z czego na 333 jedne i te same łosobniki plus ich rodziny????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Uczestnik - niezalogowany 2025-09-01 19:19:33

    Gdzie jest Koło Motoryzacyjne z Sulmierzyce które Krzysztof prowadzi ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości