Reklama

Gminne zawody sportowo-pożarnicze w Mierzycach

W niedzielę, 7 lipca, na boisku sportowym w Mierzycach, rozegrano zawody sportowo-pożarnicze gminy Wierzchlas. W rozgrywkach udział wzięło osiem drużyn. Siedem męskich oraz jedna żeńska. O puchary walczyły także Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze.

Zawody rozgrywane były podczas opadów deszczu, dlatego ze względów bezpieczeństwa, walczono tylko w dwóch konkurencjach: ćwiczeniach bojowych oraz sztafecie pożarniczej 7x50m z przeszkodami. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu, st. bryg. Karol Bednarski, a sędzią głównym był asp. Tomasz Niesłony. W wydarzeniu udział wziął również wójt Gminy Wierzchlas Leszek Gierczyk. Organizatorami były OSP Toporów oraz OSP Przywóz.

Podium zawodów w grupie “A” - męskich drużyn pożarniczych, wygląda następująco:

Reklama
  • 1 miejsce - OSP Łaszew - z czasem 103,91s;
  • 2 miejsce - OSP Wierzchlas - z czasem 107,47s;
  • 3 miejsce - OSP Mierzyce - z czasem 110,14s.

Do zawodów stanęła jedna drużyna żeńska, dziewczyny z OSP Kraszkowice uzyskały czas 121,91 sekund. Pokazały, że potrafią walczyć na równi z druhami i nie brakuje im bojowego zacięcia, deklasując i pozostawiając w tyle kilka drużyn męskich.

Na zawodach obecne były cztery Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Rywalizacja była nie mniej zacięta niż w przypadku starszych uczestników.

  • 1 miejsce MDP - OSP Mierzyce - z czasem 100,13s;
  • 2 miejsce MDP - OSP Wierzchlas - z czasem 108,89s;
  • 3 miejsce MDP - OSP Krzeczów - z czasem 117,24;
  • 4 miejsce MDP - OSP Kraszkowice - z czasem 144,85.
Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/07/2024 09:35
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości