W niedzielę, 7 lipca, na boisku sportowym w Mierzycach, rozegrano zawody sportowo-pożarnicze gminy Wierzchlas. W rozgrywkach udział wzięło osiem drużyn. Siedem męskich oraz jedna żeńska. O puchary walczyły także Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze.
Zawody rozgrywane były podczas opadów deszczu, dlatego ze względów bezpieczeństwa, walczono tylko w dwóch konkurencjach: ćwiczeniach bojowych oraz sztafecie pożarniczej 7x50m z przeszkodami. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu, st. bryg. Karol Bednarski, a sędzią głównym był asp. Tomasz Niesłony. W wydarzeniu udział wziął również wójt Gminy Wierzchlas Leszek Gierczyk. Organizatorami były OSP Toporów oraz OSP Przywóz.
Podium zawodów w grupie “A” - męskich drużyn pożarniczych, wygląda następująco:
Do zawodów stanęła jedna drużyna żeńska, dziewczyny z OSP Kraszkowice uzyskały czas 121,91 sekund. Pokazały, że potrafią walczyć na równi z druhami i nie brakuje im bojowego zacięcia, deklasując i pozostawiając w tyle kilka drużyn męskich.
Na zawodach obecne były cztery Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Rywalizacja była nie mniej zacięta niż w przypadku starszych uczestników.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze