W niedzielę, 17 maja, odbyła się kolejna edycja gminnych zawodów Grand Prix o Puchar Wójta Gminy Sulmierzyce. Pierwsza z pięciu zaplanowanych tur została rozegrana w formule feederowej i przyciągnęła 21 zawodników, którzy rywalizowali w sportowej atmosferze przez pełnych pięć godzin.
Zawodnicy zostali podzieleni na dwa sektory, a rywalizacja od początku była bardzo wyrównana. O ostatecznych wynikach decydowały często niewielkie różnice wagowe złowionych ryb, co tylko podniosło emocje całych zawodów.
Zwycięzcą pierwszej tury został Ireneusz Tulejski, który osiągnął wynik 11 720 g. Drugie miejsce zajął Jakub Szczepaniak z rezultatem 11 270 g, a trzecie miejsce przypadło Radosławowi Pieprzykowi, który zakończył rywalizację z wynikiem 10 890 g. Organizatorzy wyróżnili również największą złowioną rybę zawodów. Okazał się nią karp o wadze 1855 g, którego wyholował Wojciech Rudzki.
Przed zawodnikami kolejne sportowe emocje. Druga tura Grand Prix odbędzie się już 7 czerwca, tym razem w formule spławikowej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze