Reklama

III Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Czarnożyły

W niedzielę, 27 kwietnia, na sali przy Szkole Podstawowej w Czarnożyłach miał miejsce III Drużynowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Czarnożyły. Tym razem zawodnicy walczyli o zwycięstwo w parach. Po niezwykle zaciętych meczach wyłoniono zwycięzców.

W niedzielny poranek do Czarnożył zjechali zawodnicy, którzy grają w tenisa stołowego, zarówno amatorsko jak i Ci zrzeszeni w klubach do IV ligi włącznie.

Celem turnieju była popularyzacja gry oraz promowanie aktywnego trybu życia jako profilaktyki zdrowia fizycznego. Jest to również promocja gminy Czarnożyły jako amatorskiego ośrodka tenisa stołowego. Pozwala także pasjonatom tego sportu na porównanie swoich umiejętności podczas rywalizacji sportowej.

Turniej rozgrywany był wyłącznie w kategorii open, tj. bez podziału na kategorie wiekowe. Pojedynki odbywały się w trybie singlowym i deblowym. Grano w systemie pucharowym a gry rozgrywano według protokołu : A-X, B-Y w grze podwójnej oraz A-Y i B-X w grze pojedynczej.

Reklama

Każdy mecz toczył się do trzech wygranych pojedynków dla jednej z drużyn. Sędziowane były przez zawodników wyznaczonych przez organizatorów. W turnieju wzięło udział łącznie 32 zawodników, czyli 16 drużyn.

- Życzę wam przede wszystkim sportowej rywalizacji w przyjaznej atmosferze – powitał graczy wójt gminy Czarnożyły Andrzej Modrzejewski.

Organizatorem i prowadzącym turniej był Damian Stępień, zastępca wójta gminy, który wyjaśnił uczestnikom zasady turnieju. Trzeba zaznaczyć, że również brał udział w rozgrywkach i walczył razem ze Sławomirem Pychyńskim o jak najwyższą lokatę.

Reklama

W turnieju oprócz zawodników regularnie w nim uczestniczącym brało udział kilku nowych graczy. Rozgrywki trwały do godzin popołudniowych. Po zaciętych walkach w końcu zostały pary, które walczyły o lokaty w pierwszej ósemce.

Ponownie mecze półfinałowe i finałowe dostarczyły dużo emocji. Żadna z drużyn nie odpuszczała i walczyła o każdy punkt. Ostatecznie wyklarowały się trzy pierwsze miejsca.

I miejsce – Kamil Sadziński - Łódź i Artur Kubiak - Restarzew Cmentarny

II miejsce – Paweł Chojnacki - Widawa i Kamil Wawszczak - Szczerców

Reklama

III miejsce – Damian Stępień - Czarnożyły i Sławomir Pychyński - Wieluń

- Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników biorących udział w dzisiejszym turnieju. W szczególności dla tych, którzy zajęli czołowe lokaty. Z tego miejsca chciałbym zaprosić na kolejny turniej – podsumował całość tenisowym rozgrywek Damian Stępień.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 29/04/2025 08:08
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości