Reklama

NA POLU ZNALAZŁ NIEWYBUCH

07/07/2022 10:00
Wieluńscy mundurowi zabezpieczają w Turowie niewybuch, pochodzący z okresu II wojny światowej.

Zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał 6 lipca.

- Na wybuchowy przedmiot natrafił właściciel pola wykonujący prace porządkowe – informuje st.asp. Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.

- We wskazane miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy. Policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego wieruszowskiej komendy wstępnie potwierdził, iż niebezpieczne znalezisko pochodzi z czasów II wojny światowej.

Policjanci zabezpieczają znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Tomaszowa Mazowieckiego. Saperzy wywożą niewybuch na poligon, gdzie zostaje on zdetonowany.

- Pamiętajmy, że takich wybuchowych znalezisk nie wolno dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać – przypomina Grela.

-  Miejsce znalezienia niewybuchu należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów, którzy zneutralizują zagrożenie.

fot.: KPP Wieluń

Aplikacja na Androida

Reklama

Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości