Policjanci z pajęczańskiej ,,patrolówki” wyeliminowali z ruchu 38-letniego mieszkańca powiatu kłobuckiego. Mężczyzna jeździł mazdą ulicami Pajęczna, mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Do zdarzenia doszło 15 grudnia.
- Podczas kontroli okazało się, że nieodpowiedzialny mężczyzna złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik KPP w Pajęcznie.
- Dzięki szybkiej reakcji pajęczańskich policjantów, 38-latek zakończył jazdę i nikomu nic się nie stało. Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu.
Za te przestępstwa podejrzanemu grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 10 tysięcy złotych.
- Warunki drogowe są bardzo trudne. Kierowanie samochodem ,,na podwójnym gazie” szczególnie w takich warunkach jest skrajnie nieodpowiedzialne – przypomina Mielczarek.
- Nietrzeźwi kierujący stanowią na drodze śmiertelne zagrożenie. Funkcjonariusze z całą bezwzględnością będą traktować wszystkich, którzy w stanie nietrzeźwości zdecydują się wsiąść za kierownicę.
Katarzyna Cieślik
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze