Reklama

„Podwoiliśmy liczbę zawodników” – sukces drugiej edycji Łódzkiego Turnieju Tenisa Olimpiad Specjalnych rozgrywanego w Wieluniu

Coraz więcej dzieci z niepełnosprawnościami łapie za rakiety i wychodzi na korty. „Jestem dumny i zadowolony – w tym roku mamy aż 18 zawodników” – mówił Aleksander Łuczak dla portalu kulisy.net.

W środę, 7 maja, na korcie przy Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu rozegrano kolejną edycję Łódzkiego Turnieju Tenisa Ziemnego w ramach Olimpiad Specjalnych. Wzięli w nim udział młodzi sportowcy z trzech placówek: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach, Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Sieradza.

Organizatorem wydarzenia był klub „Waleczni Gromadzice” z Gromadzic. Z roku na rok turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem – w tegorocznej edycji wzięło udział aż 18 zawodników, czyli ponad dwa razy więcej niż poprzednio. – To drugi raz kiedy łódzki turniej tenisa organizujemy w  Wieluniu. W zeszłym roku mieliśmy ósemkę zawodników, zaś w tym roku udział bierze 18 osób, czyli podwoiliśmy wynik, z czego jestem bardzo dumny i zadowolony – podkreślał w rozmowie z portalem kulisy.net Aleksander Łuczak, nauczyciel z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach oraz trener w klubie tenisowym ArKademia.

Reklama

Dzięki wspólnej inicjatywie ArKademii oraz Starostwa Powiatowego udało się uruchomić lokalny program „Tenis bez Barier”. – Razem ze Starostwem Powiatowym uruchomiliśmy program, w którym bierze udział dziesiątka zawodników. I wszyscy ci tenisiści biorą udział w tym turnieju. Nasze działania przynoszą rezultaty, ale dążymy do tego, żeby tych dzieciaków było jeszcze więcej – kontynuował Łuczak.

W tym roku po raz pierwszy w zawodach uczestniczyli również uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu z klubu „Słoneczko". Ich przygotowaniem zajął się również trener Łuczak. – Dostaliśmy organizację tego turnieju po raz drugi, z czego się cieszymy i mamy zamiar kontynuować nasze działania w tym kierunku, aby nadal się to prężnie rozwijało – dodawał z entuzjazmem nasz rozmówca. Wcześniej tenisowe zawody w ramach Olimpiad Specjalnych rozgrywano w Sieradzu.

Reklama

Zawody odbywały się na pełnowymiarowych kortach i minikortach, z myślą o młodszych i mniej zaawansowanych uczestnikach.

 

Wyniki "Walecznych Gromadzice":

Gra na korcie pełnowymiarowym – grupa 1:

1. Ireneusz Ciupek

2. Maria Janusz

Gra na korcie pełnowymiarowym – grupa 2:

1. Mateusz Frycza

2. Dawid Powroźnik

Zespół Szkół Specjalnych w Wieluniu – medalowe wyniki:

Oliwia – złoto i srebro

Lena – złoto i srebro

Krzysztof – brąz i srebro

Marek – złoto i srebro

Mikołaj – dwa brązowe medale

Kacper – złoto i brąz

Franek – dwa razy brąz

Reklama

Patryk – dwa czwarte miejsca

Łódzki Turniej Tenisa w ramach Olimpiad Specjalnych nie tylko umożliwia sportową rywalizację, ale przede wszystkim integruje środowisko dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. To przykład na to, że dzięki pasji, współpracy i zaangażowaniu – bariery naprawdę można pokonać.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/05/2025 19:12
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości