W ostatnim wydaniu pisaliśmy o problemach szpitala ze sfinansowaniem obowiązkowych podwyżek dla pracowników. Przypomnimy, że obecne zwiększenie kontraktu nie zapewnia kwoty jaką szpital musi wypłacać medykom. Obojętni na zagrożenia dla szpitala nie pozostał poseł Paweł Rychlik oraz władze powiatu.
W poniedziałek, 19 września, poseł Paweł Rychlik, wicestarosta Krzysztof Dziuba oraz dyrektor szpitala Anna Freus, wraz z przedstawicielami powiatu łowickiego, udali się na rozmowy do Warszawy, gdzie spotkali się z prezesem NFZ, Filipem Nowakiem.
– Jeśli widzimy zagrożenie, to lepiej od razu reagować. Mamy szczęście, że jest poseł Rychlik, który pracuje w sejmowej komisji zdrowia i dzięki jego kontaktom szybko udało nam się spotkać z panem prezesem i przedstawić nasze problemy – mówi po spotkaniu wicestarosta Krzysztof Dziuba.
Komentarzem po spotkaniu podzielił się z reporterem „Kulis …” również wieluński poseł.
– Prezes Nowak wykazał zrozumienie dla naszej sytuacji, przedstawił nam rozwiązania systemowe problemu, z których będziemy korzystać i które pozwolą nam zwiększyć przychód i poradzić sobie ze wzrostem kosztów osobowych - – mówi Paweł Rychlik.
- Rozmawialiśmy również na temat wykonywania nowych procedur, które poprawią finanse wieluńskiego szpitala – dodaje parlamentarzysta z Wielunia.
Czy temat problemów finansowych wieluńskiego szpitala możemy uznać za zamknięty?
– Sytuacja geopolityczna i rynkowa jest bardzo dynamiczna i wszystko się może zdarzyć, jednak to co usłyszeliśmy na spotkaniu z prezesem NFZ i rozwiązania jakie zostaną zastosowane, sprawiają, że w obecnej chwili jestem spokojny o wyniki finansowy i płynność finansową szpitala w tym roku – kończy wicestarosta Dziuba.
Antoni Zych
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze