Ze sporymi utrudnieniami będą się zmierzyć mieszkańcy Pajęczna w piątek, 21 lipca. Trzy ulice, Zielona, Narutowicza i Żeromskiego zostaną zamknięte. A to z powodu jednego z ostatnich etapów modernizacji tych dróg – wylewania asfaltu
Roboty na ul. Zielonej w Pajęcznie ruszyły pełną parą 3 kwietnia, wtedy sfrezowano asfaltową nawierzchnię. W kolejnych tygodniach wykonywano dalsze prace.
Ul. Zielona jest jedną z siedmiu dróg, które zostaną wyremontowane dzięki transzy środków, pochodzących z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Oprócz niej modernizowane były też ul. Żeromskiego na długości ok. 200m oraz ul. Narutowicza na długości ok. 300 m. Przejazd właśnie tymi trasami będzie w piątek niemożliwy.
- 21 lipca rozpoczynają się prace, związane z wylewaniem asfaltu na tych trzech ulicach – podaje burmistrz Pajęczna, Piotr Mielczarek.
- Tutaj prośba do naszych mieszkańców, aby uwzględnili trudności w poruszaniu się pojazdów w tych lokalizacjach. Roboty będą przeprowadzane na całej szerokości jezdni, więc konieczne jest okresowe zamknięcie dróg dla ruchu – dodaje.
Dotacja z „Polskiego ładu” wyniosła niespełna 3,6 mln zł. Z budżetu gminy dołożono kilkaset tysięcy złotych, choć pierwotnie planowano 190 tys. zł. Oferty przedsiębiorstw budowlanych przekroczyły jednak szacunki samorządowców.
Oprócz trzech ulic, Zielonej, Narutowicza i Żeromskiego, finansowanie zapewniło remont kolejnych trzech dróg: w Dylowie Rządowym, odcinka ok. 1,5 km, w Tuszynie, ok. 1 km oraz w Niwiskach Górnych, ok.300 m. Ponadto zaplanowano remont chodnika przy ul. Wieluńskiej.
Jak zaznacza szef pajęczańskiego ratusza, inwestycje w znacznym stopniu przełożą się na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Część z remontowanych dróg miała nawierzchnię utwardzoną gruntową, a te które asfalt miały nie posiadały chodników zadowalającym stanie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze