Czy Pajęczno stanie się Rowerową Stolicą Polski? Fani dwóch kółek z Pajęczna i okolic wyruszą w rowerowym wyścig w całym miesiącu czerwcu. Sprawdź, jak możesz dołączyć do tej ogólnopolskiej inicjatywy.
Czerwiec w Pajęcznie zapowiada się wyjątkowo aktywnie. Mieszkańcy miasta i okolic będący miłośnikami dwóch kółek przygotowują się do rywalizacji w ogólnopolskim projekcie Rowerowa Stolica Polski 2025, w którym będą „kręcić kilometry” nie tylko dla zdrowia i dobrej zabawy, ale przede wszystkim – dla reprezentowania swojego miasta.
Od 1 do 30 czerwca pasjonaci dwóch kółek z całej Polski zmierzą się w wyjątkowej rywalizacji, której celem jest promocja aktywności fizycznej, integracja społeczna oraz budowanie sportowego ducha wśród cyklistów. Pajęczno, podobnie jak w poprzednim roku, staje do walki z innymi miastami, a organizatorzy liczą, że tym razem lokalna społeczność da z siebie aż 200%!
Przypomnieć również trzeba, że Pajęczno, które w rowerowej akcji zadebiutowało w zeszłym roku spisało się świetnie, ulegając w kategorii debiutantów Rowerowej Stolicy Polski tylko Biłgorajowi, tym samym zajmując świetną drugą lokatę. Zaś w ogólnopolskiej klasyfikacji kilkudziesięciu miast cykliści z Pajęczna i okolic dla swojego miasta wykręcili 12. lokatę wyprzedzając takie ośrodki miejskie jak: Cieszyn, Sandomierz czy Kołobrzeg.
Aby dołączyć do rowerowej akcji, wystarczy:
Więcej informacji można znaleźć na stronie aktywne.miasta.pl.
Organizatorzy zachęcają wszystkich do zaangażowania – każdy przejechany kilometr się liczy, a wspólne działanie może przynieść nie tylko sukces w klasyfikacji generalnej, o którą z takim zapałem rowerzystów w Pajęcznie można być spokojnym, ale przede wszystkim świetną fizyczną aktywność dobrą dla zdrowia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze