Reklama

Stado byków zabiło rolnika. Żonę udało się uratować

Agresywne byki stratowały małżeństwo zajmujące się gospodarstwem rolnym. Na miejscu zdarzenia pracowały cztery zastępy straży pożarnej, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Niestety, mimo błyskawicznej akcji służb mężczyzny nie udało się uratować.


 

Do tragedii doszło w czwartek – 29 września – w Kaliszkowicach Kaliskich. Na miejscu zdarzenia pierwsza zjawiła się Policja. Mundurowi podjęli próbę zagonienia zwierząt do budynków gospodarczych oraz udzielili nieprzytomnemu mężczyźnie pierwszej pomocy. Pomogli oni także 34-letniej kobiecie, która padła ofiarą rozwścieczonych byków. Po przybyciu na miejsce strażaków służby zabezpieczyły teren.
Następnie buhaje zostały zapędzone do obory.
– Na chwilę obecną przyczyna uwolnienia się byków z obory jest nieustalona.
Trwają czynności pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie – mówi st.asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie.
Zespół Ratownictwa Medycznego wspólnie ze strażakami kontynuował resuscytację krążeniowo-oddechową, jednak mężczyzna w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. Kobieta została przetransportowana karetką do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Reklama

 

Patryk Węzik

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości