Już w ubiegłym roku druhowie z OSP Wieluń przygotowali dla mieszkańców kalendarze. Akcję postanowili przeprowadzić również i tym razem. Już od dziś (7 grudnia) zaczynają odwiedzać mieszkańców.
- Już od dzisiaj strażacy z naszej jednostki będą kolportować kalendarze na 2024 r. – podaje Tymoteusz Sasin z OSP Wieluń.
- Podobnie jak w ubiegłym roku, ta akcja jest po to, aby pozyskać fundusze na brakujące wyposażenie.
W ubiegłym roku z datków przekazanych przez mieszkańców miasta w ramach akcji „Kalendarz” strażakom udało się zakupić ciężki zestaw narzędzi hydraulicznych.
- Ten zestaw pozwolił nam wstąpić do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego –informuje druh Sasin.
Jak zapowiadają strażacy, chcą zapukać do drzwi każdego domu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze