Dzieje się w gminie Mokrsko. Tętnią życiem inwestycje w drogi, placówki oświatowe i opiekuńcze, OZE i termomodernizację. Nowe oblicze za moment zyska remiza OSP w Komornikach. Mieszkańcy gminy będą cieszyć się rozbudowanym i nowoczesnym systemem wodno – kanalizacyjnym. A wójt nie zamierza na tym poprzestać i zapowiada kolejne, większe lub mniejsze, przedsięwzięcia.
Na finiszu jest rozbudowa oczyszczalni ścieków w Mokrsku. Wraz z końcem wakacji zacznie działać zmodernizowany obiekt. Wartość tej inwestycji to prawie 9 mln 600 tys. złotych. Jednocześnie trwa budowa kanalizacji w Ożarowie za ponad 3,5 miliona. Powstaje też sieć kanalizacyjna na odcinku Krzyworzeka – Krajków oraz Chotów – Górale. To inwestycja połączona z przebudową drogi. Łączny koszt wynosi niemal 7 mln 600 tys. zł.
Lada dzień nastąpi ostateczny i oficjalny odbiór rozbudowanego i zmodernizowanego obiektu remizy OSP w Komornikach.
Pełną parą idą prace budowlane na terenie szkoły w Krzyworzece. Z początkiem nowego roku szkolnego nastąpi uruchomienie Klubu Dziecięcego w budynku przedszkola w Chotowie.
- Mam nadzieję, że od 1 września ruszy nabór. Działania inwestycyjne są daleko zaawansowane. Jest już zakupione wyposażenie. Rozstrzygnięty jest też przetarg na budowę placu zabaw. Niestety, w trakcie musieliśmy zmienić wykonawcę, ponieważ firma, która wygrała przetarg na utwardzenie terenu wokół przedszkola ostatecznie odmówiła podpisania umowy – wyjaśnia wójt gminy Mokrsko Zbigniew Dąbrowski.
W ostatnim tygodniu czerwca komisja rekrutacyjna w procesie naboru na stanowisko kierownika Klubu Dziecięcego w Chotowie oceniła na najwyższym poziomie zakres wiedzy fachowej oraz predyspozycje do zajmowania stanowiska Kamili Klatki, mieszkanki Wielunia.
- Kierownik klubu będzie zatrudniony z dniem 1 sierpnia. Tak, aby zdążył przygotować regulamin funkcjonowania placówki, zasady naboru i inne kwestie organizacyjne. Na sesję lipcową natomiast przygotowywane są projekty uchwał, zgodnie z którymi radni ustalą wysokość czesnego, opłaty za wyżywienie itp. – mówi włodarz gminy Mokrsko.
Zakończono montaż instalacji fotowoltaicznych na gminnych budynkach komunalnych, m.in. na stacjach uzdatniania wody w Ożarowie i w Mokrsku, na oczyszczalni ścieków w Mokrsku i na budynku urzędu gminy. Wartość tej inwestycji to niemal 340 tys. zł.
I na tym nie koniec. Przygotowywane są kolejne przetargi. Gmina pozyskała już dofinansowanie na termomodernizację starej części szkoły w Krzyworzece. W planach jest też budowa wodociągu w Ożarowie.
- To zadanie jest połączeniem czterech elementów: budowa wodociągu, budowa przydomówek, zakup ciągnika i wozu asenizacyjnego. Na zakupy przetargi zostaną ogłoszone jeszcze w tym tygodniu – zapewnia wójt Dąbrowski.
W drodze przetargu wyłoniona została już firma, która wymieni dach na budynku dworu w Mokrsku. Inwestycja rozpocznie się niebawem.
W gminie Mokrsko szykuje się też wymiana wodomierzy na radiowe, umożliwiające odczyt zdalny. Wójt akcentuje, że to istotnie usprawnia pracę przy ustalaniu opłat za pobór wody. I jest wygodne dla wszystkich.
- Czekamy aż, zgodnie z deklaracją, w realizację tego zadania włączy się urząd marszałkowski – mówi Zbigniew Dąbrowski i dodaje, że gmina czeka też na kolejne rozstrzygnięcia odnośnie środków zewnętrznych. W grę wchodzi budowa kanalizacji w Mokrsku Wola – budynki w okolicach szkoły i piekarni, a także kolejny odcinek w Ożarowie – od domu kultury do marketu Dino.
- Krótko mówiąc: jest co robić i dzieje się u nas sporo – podsumowuje z uśmiechem wójt gminy Mokrsko Zbigniew Dąbrowski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze