Reklama

Szeroki wachlarz inwestycji w gminie Mokrsko

Dzieje się w gminie Mokrsko. Tętnią życiem inwestycje w drogi, placówki oświatowe i opiekuńcze, OZE i termomodernizację. Nowe oblicze za moment zyska remiza OSP w Komornikach. Mieszkańcy gminy będą cieszyć się rozbudowanym i nowoczesnym systemem wodno – kanalizacyjnym. A wójt nie zamierza na tym poprzestać i zapowiada kolejne, większe lub mniejsze, przedsięwzięcia.

Na finiszu jest rozbudowa oczyszczalni ścieków w Mokrsku. Wraz z końcem wakacji zacznie działać zmodernizowany obiekt. Wartość tej inwestycji to prawie 9 mln 600 tys. złotych. Jednocześnie trwa budowa kanalizacji w Ożarowie za ponad 3,5 miliona. Powstaje też sieć kanalizacyjna na odcinku Krzyworzeka – Krajków oraz Chotów – Górale. To inwestycja połączona z przebudową drogi. Łączny koszt wynosi niemal 7 mln 600 tys. zł.

Lada dzień nastąpi ostateczny i oficjalny odbiór rozbudowanego i zmodernizowanego obiektu remizy OSP w Komornikach.

Reklama

Pełną parą idą prace budowlane na terenie szkoły w Krzyworzece. Z początkiem nowego roku szkolnego nastąpi uruchomienie Klubu Dziecięcego w budynku przedszkola w Chotowie.

- Mam nadzieję, że od 1 września ruszy nabór. Działania inwestycyjne są daleko zaawansowane. Jest już zakupione wyposażenie. Rozstrzygnięty jest też przetarg na budowę placu zabaw. Niestety, w trakcie musieliśmy zmienić wykonawcę, ponieważ firma, która wygrała przetarg na utwardzenie terenu wokół przedszkola ostatecznie odmówiła podpisania umowy – wyjaśnia wójt gminy Mokrsko Zbigniew Dąbrowski.

Reklama

W ostatnim tygodniu czerwca komisja rekrutacyjna w procesie naboru na stanowisko kierownika Klubu Dziecięcego w Chotowie oceniła na najwyższym poziomie zakres wiedzy fachowej oraz predyspozycje do zajmowania stanowiska Kamili Klatki, mieszkanki Wielunia.

- Kierownik klubu będzie zatrudniony z dniem 1 sierpnia. Tak, aby zdążył przygotować regulamin funkcjonowania placówki, zasady naboru i inne kwestie organizacyjne. Na sesję lipcową natomiast przygotowywane są projekty uchwał, zgodnie z którymi radni ustalą wysokość czesnego, opłaty za wyżywienie itp. – mówi włodarz gminy Mokrsko.

Reklama

Zakończono montaż instalacji fotowoltaicznych na gminnych budynkach komunalnych, m.in. na stacjach uzdatniania wody w Ożarowie i w Mokrsku, na oczyszczalni ścieków w Mokrsku i na budynku urzędu gminy. Wartość tej inwestycji to niemal 340 tys. zł.

I na tym nie koniec. Przygotowywane są kolejne przetargi. Gmina pozyskała już dofinansowanie na termomodernizację starej części szkoły w Krzyworzece. W planach jest też budowa wodociągu w Ożarowie.

- To zadanie jest połączeniem czterech elementów: budowa wodociągu, budowa przydomówek, zakup ciągnika i wozu asenizacyjnego. Na zakupy przetargi zostaną ogłoszone jeszcze w tym tygodniu – zapewnia wójt Dąbrowski.

Reklama

W drodze przetargu wyłoniona została już firma, która wymieni dach na budynku dworu w Mokrsku. Inwestycja rozpocznie się niebawem.

W gminie Mokrsko szykuje się też wymiana wodomierzy na radiowe, umożliwiające odczyt zdalny. Wójt akcentuje, że to istotnie usprawnia pracę przy ustalaniu opłat za pobór wody. I jest wygodne dla wszystkich.

- Czekamy aż, zgodnie z deklaracją, w realizację tego zadania włączy się urząd marszałkowski – mówi Zbigniew Dąbrowski i dodaje, że gmina czeka też na kolejne rozstrzygnięcia odnośnie środków zewnętrznych. W grę wchodzi budowa kanalizacji w Mokrsku Wola – budynki w okolicach szkoły i piekarni, a także kolejny odcinek w Ożarowie – od domu kultury do marketu Dino.

Reklama

- Krótko mówiąc: jest co robić i dzieje się u nas sporo – podsumowuje z uśmiechem wójt gminy Mokrsko Zbigniew Dąbrowski.



 

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości