KS Victoria Skomlin po raz drugi z rzędu sięgnęła po tytuł najlepszego ludowego klubu sportowego powiatu wieluńskiego w konkursie „Sportowy znak OMEGA”. Zespół nie pozostawił rywalom złudzeń, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że zdobył aż 129 punktów.
W nowej sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wierzchlesie ogłoszono wyniki tegorocznej edycji współzawodnictwa o „Sportowy znak OMEGA”. Gospodarzami wydarzenia byli dyrektor GOKiS Magdalena Zych oraz wójt gminy Wierzchlas Leszek Gierczyk. To tam oficjalnie potwierdzono, że KS Victoria Skomlin obroniła zeszłoroczny tytuł najlepszego ludowego klubu sportowego powiatu wieluńskiego.
W rywalizacji udział wzięło 17 klubów. Victoria Skomlin zdobyła 129 punktów, zdecydowanie wyprzedzając konkurencję. Na drugim miejscu uplasował się GLKS Biała z dorobkiem 83 punktów, a podium zamknął GLKS Warta Osjaków (79 pkt). Pierwszą dziesiątkę uzupełniły:
4. MGTS Mogre Mokrsko – 76 pkt.
5. LZS Staw – 63 pkt.
6. UMKS Ostrowia Ostrówek – 62 pkt.
7. LKS Piast Ruda – 53 pkt.
8. LKS Masłowice – 44 pkt.
9. LKS Orion Olewin – 43 pkt.
10. KKS Kurów – 40 pkt.
Podsumowania współzawodnictwa dokonał Przewodniczący Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Wieluniu, Tomasz Smolnik. Nagrody wręczali Starosta Wieluński Maciej Bryś, naczelnik Wydziału Promocji i Aktywności Społecznej Zenon Kołodziej oraz radny powiatowy Jarosław Rozmarynowski.
„Sportowy znak OMEGA” to doroczny konkurs oceniający pracę wiejskich klubów sportowych w obszarze kultury fizycznej i sportu. Klasyfikacja powstaje na podstawie trzech głównych kategorii:
– Współzawodnictwo sportowe klubów wiejskich powiatu wieluńskiego
– Udział w cyklicznych imprezach sportowych
– Organizacja wydarzeń sportowych
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze