To przełomowy moment dla piłki nożnej w Wieluniu. WKS 1957 Wieluń oficjalnie rozpoczął współpracę z Widzewem Łódź, jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów w Polsce. Partnerstwo ma otworzyć nowy rozdział w szkoleniu dzieci, młodzieży i trenerów, a także znacząco podnieść poziom sportowy wieluńskiego klubu.
2 lutego zapisze się w historii na futbolowej mapie Wielunia. Dziś, WKS 1957 Wieluń podpisał umowę o współpracy z łódzkim Widzewem, stając się oficjalnym klubem partnerskim czerwono-biało-czerwonych.
Widzew Łódź, którego właścicielem jest Robert Dobrzycki, w ostatnim czasie intensywnie inwestuje w rozwój sportowy klubu. Tylko w zimowym okienku transferowym Ekstraklasy nakłady liczone były w kilkunastu milionach euro, co pokazuje skalę ambicji łódzkiego zespołu i rangę nawiązanego partnerstwa.
– Dzisiejszy dzień to ważna data dla rozwoju piłki nożnej w Wieluniu. Od dzisiaj zostaliśmy klubem partnerskim łódzkiego Widzewa, a współpraca zapowiada się niezwykle pozytywnie i to dla obu stron. To duży krok w kierunku podniesienia jakości szkolenia dzieci, młodzieży oraz trenerów w naszym klubie – podkreśla rzecznik prasowy WKS 1957 Wieluń, Hubert Płóciennik.
Do podpisania umowy doszło w siedzibie Widzewa Łódź przy Al. Piłsudskiego 138. WKS 1957 Wieluń reprezentowali: prezes zarządu Marek Nowak oraz wiceprezes Arkadiusz Zabraniak. Spotkanie miało nie tylko formalny charakter, ale było także okazją do rozmów o długofalowej współpracy i wspólnych celach sportowych.
– Przy tej okazji chcielibyśmy podziękować za pomoc w realizacji operacji, na mocy której dołączyliśmy do grupy klubów partnerskich Widzewa Łódź. Podziękowania kierujemy w stronę koordynatora klubów partnerskich pana Bartosza Kwiatkowskiego oraz dyrektora ds. pionu sportowego pana Piotra Burlikowskiego, z którym nasza delegacja podpisywała umowę – zaznacza Hubert Płóciennik.
Rzecznik wieluńskiego klubu nie kryje wdzięczności także wobec całej struktury łódzkiego klubu.
– Dziękujemy RTS Widzew Łódź, Akademii Widzewa oraz Fundacji Widzewa Łódź za możliwość współpracy i otwarte drzwi do poszerzenia perspektyw na kolejne lata piłkarskiego rozwoju naszego stowarzyszenia – dodaje.
W podpisaniu umowy uczestniczyli również przedstawiciele władz powiatu wieluńskiego: starosta Maciej Bryś oraz wicestarosta Krzysztof Dziuba.
– Pełni wdzięczności za pomoc i osobistą obecność przy podpisaniu umowy oraz wsparcie w realizacji całego przedsięwzięcia, pięknie dziękujemy władzom Powiatu Wieluńskiego, a konkretnie panom: Maciejowi Brysiowi – Staroście Wieluńskiemu oraz Krzysztofowi Dziubie – Wicestaroście Wieluńskiemu, którzy również uczestniczyli w spotkaniu – podsumowuje rzecznik WKSu 1957.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze