Z wieczora i w nocy z soboty na niedzielę działo się w Lututowie! Na miejscowym orliku rozegrano I Turniej Pod Gwiazdami – pełen bramek, emocji i otwartych serc na potrzeby innych. Oprócz sportowej rywalizacji uczestnicy i kibice wsparli lokalne rodziny, zbierając 5667 złotych. Takie noce zostają w pamięci na długo. Warto więc grać i pomagać.
Sportowe emocje do drugiej w nocy
To była noc, która udowodniła, że sport może łączyć nie tylko ludzi, ale i cele. W sobotę, 12 lipca, o godzinie 19:00, wystartował I Turniej Pod Gwiazdami na orliku w Lututowie. Zakończył się dopiero po 2:00 w nocy następnego dnia, więc w niedzielę. Przez te kilka godzin rozegrano 20 meczów, padło aż 99 bramek, zaś emocje sięgały zenitu – szczególnie w fazie pucharowej.
Jednak oprócz piłki, wyników i pucharów, równie ważna była charytatywna inicjatywa – zebrano 5667 złotych dla rodzin z terenu gminy Lututów, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.
Jedna z organizatorów turnieju, Nina Gwiazdowska nie kryła zadowolenia, która turniej zorganizowała z Alessio Tosonim.
– Chcieliśmy zorganizować inny turniej niż te dotychczas w naszej gminie. Jak tylko przedstawiliśmy ideę burmistrzowi, panu Markowi Pikule, ten z entuzjazmem poparł naszą inicjatywę. Wyszło lepiej niż myśleliśmy. Poziom przewyższył nasze oczekiwania – mówiła dla portalu kulisy.net.
– Z pomocą przyszła również OSP Huta, która zorganizowała grilla dla zawodników i kibiców. Panie z kół gospodyń: KGW Malowane Usta z Łęk Małych, KGW Chojny i KGW Zygmuntów zadbały o słodką stronę wydarzenia. Krótko mówiąc – od strony sportowej wszystko pozytywnie – kontynuowała.
– Nasi znajomi, zawodnicy i kibice bardzo chętnie przyłączyli się do zbiórki. Tym samym zrobili kawał dobrej roboty. Otwarte serca naszych darczyńców sprawiły, że ostatecznie zebrano kwotę 5667 złotych. Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostali obojętni na krzywdę i potrzeby innych – zakończyła.
Mistrzowie, wicemistrzowie i… bohaterowie w karnych
Do turnieju przystąpiło 9 drużyn: Połomski Group, SoplicaPigwa, Lekko Spoceni, Centra Walichnowy, LKS Pyszków, Wielton S.A. – Wieluń, OSP Janów, OSP Wydrzyn oraz Świątkowice.
SoplicaPigwa, zespół z nazwą, której nie da się zapomnieć, a i przedstawiać nie trzeba był absolutnym hitem wieczoru – trzeźwe głowy, pijane serce do walki – można by o nich rzec. I choć w finale musieli uznać wyższość Połomski Group (0:4), to zdobyli rzeczone serca kibiców z pewnością.
Prawdziwy thriller wydarzył się w meczu o trzecie miejsce. Po remisie 2:2 między Centrą Walichnowy a zespołem Lekko Spoconych konieczne były rzuty karne. Aż 12 strzałów było potrzebnych by wyłonić brązowych medalistów. Ostatecznie to Lekko Spoceni wyszli z tej potyczki zwycięsko (5:6) – zimna krew podgrzana emocjami to przepis na sukces!
Klasyfikacja końcowa i wyróżnienia
I miejsce – Połomski Group
II miejsce – SoplicaPigwa
III miejsce – Lekko Spoceni
IV miejsce – Centra Walichnowy
Nagrody indywidualne
Najlepszy bramkarz: Bartek Tutek
Najlepszy zawodnik: Adrian Gawlik
Król strzelców (13 goli): Mikołaj Piszczałka
Turniej sędziowali: Malwina Grzybek oraz Kacper Golański.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze