Mieszkaniec gminy Bolesławiec zasuwał w terenie zabudowanym 119 km/h. 50-latek stracił prawo jazdy. Niewiele mniej jechał 20-latek z gminy Kępno. Miał na liczniku 103 km/h i także stracił prawko.
Obu panów zatrzymali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. A do zatrzymań doszło w sobotę, 29 lipca.
W samo południe w Opatowie, mundurowi z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 50-letniego kierowcę, prowadzącego BMW.
- Przyczyną kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym - zauważa mł.asp.Filip Ślęk z KPP w Kępnie.
Tego samego dnia policjanci zatrzymali jeszcze jednego pirata drogowego. Tym razem chodziło o przedstawiciela młodego pokolenia. Kontrola miała miejsce ok. godz. 17:15 w Mikorzynie.
- Kierujący pojazdem marki Volkswagen, 20- letni mieszkaniec gminy Kępno przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o 53 kilometry na godzinę - informuje Filip Ślęk.
Policjanci kolejny raz apelują do kierowców o zdrowy rozsądek, przypominając, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną tragicznych wypadkó.
- Tego typu działania naszej kępińskiej Grupy Speed będą cyklicznie powtarzane, a wobec kierowców popełniających tego typu wykroczenia będą natychmiastowo wyciągnięte konsekwencje - podsumowuje przedstawiciel KPP w Kępnie.
Reklama
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze