Gminny Ośrodek Kultury w Czarnożyłach stał się 6 grudnia miejscem inspirującego spotkania – III Powiatowego Forum Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu wieluńskiego. Uczestnicy mieli okazję nie tylko zgłębić wiedzę z zakresu zdrowego stylu życia i profilaktyki zdrowotnej, ale także wymienić się doświadczeniami.
Wydarzenie rozpoczęło się wykładem dietetyka Piotra Kałuży, który udzielił wiele wskazówek dotyczących zdrowego stylu życia i zasad prawidłowego odżywiania. Jego porady cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników.
Kolejnym punktem programu była prelekcja Elżbiety Urbaniak- Kopczyńskiej ze Stowarzyszenia “Po prostu żyj”. Przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Wieluniu poprowadziła ona edukacyjne zajęcia na fantomie piersi, oraz podzieliła się swoimi doświadczeniami życiowymi, promując profilaktykę zdrowotną w zakresie raka piersi. To niezwykle ważna inicjatywa miała na celu zwiększenie świadomości uczestniczek w kwestii regularnych badań i dbania o zdrowie.
Wiele cennych informacji dotyczących mikrograntów na inicjatywy społeczne przekazał również naczelnik wydziału Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Wieluniu- Zenon Kołodziej. Wspólnie z dyrektorką GOK-u w Czarnożyłach, a jednocześnie wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Wieluńskiego- Joanną Kałdońską, poprowadził całe spotkanie.
Inicjatorem forum KGW jest powiat Wieluński. Co roku zmieniane jest miejsce wydarzenia. W tym roku czynny udział w organizacji podjęły Panie ze Stowarzyszenia ,,Aktywni Razem" w Czarnożyłach.
- Bardzo cieszę się, że w tym roku wraz ze Stowarzyszeniem ,,Aktywni Razem" mogliśmy wziąć udział w organizacji tego wydarzenia. Nasze Stowarzyszenie przygotowało piękne dekoracje, oraz pyszny poczęstunek z dofinansowania Starostwa Powiatowego w Wieluniu- mówi szefowa organizacji.
- Stowarzyszenie zostało założone w 2015 roku i trwa do dziś. Organizujemy wiele wydarzeń i posiadamy swój zespół muzyczny, który z chęcią prowadzę. Zapewniam, że pomoc w organizacji Forum KGW to nie ostatnie nasze przedsięwzięcie . Mamy już plan na na coś nowego - dodaje Joanna Kałdońska.
Dzięki zaangażowaniu uczestników oraz profesjonalnym prelegentom, forum było nie tylko platformą edukacyjną, ale także inspirującym wydarzeniem wzmacniającym współpracę i integrację wśród Kół Gospodyń Wiejskich.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze