Gmina Wieluń otrzymała dofinansowanie na budowę krytego lodowiska. Mowa o kwocie ponad 2,8 mln zł. Mimo tego, z własnej kasy miasto będzie musiało wygospodarować około 5 mln zł.
Jak czytamy na profilu Urzędu Miejskiego w Wieluniu, budowa ma być realizowana w formule "zaprojektuj i wybuduj". Najpierw przygotowana będzie dokumentacja projektowa, a potem rozpoczną się prace. Ich efektem będzie zadaszone lodowisko o wymiarach 20x40 metrów. Zadaszenie to hala namiotowa na metalowej konstrukcji. Obiekt będzie wyposażony w instalację oświetleniową i nagłośnienie.
- Planowana jest płyta lodowiska stała betonowa, instalacja chłodząca zatopiona w płycie betonowej oraz agregat chłodniczy stały. Bandy stałe będą przykręcane do betonu, dzięki czemu w okresie letnim po rozmrożeniu płyta będzie wykorzystywana jako rolkowisko, a także miejsce do organizacji imprez sportowo-kulturalnych - informuje gmina na swoim profilu na Facebooku.
Reklama
Ściany boczne hali będą wyposażone w kotary boczne, które umożliwią odsłonięcie ponad 60% ścian. W obiekcie będą także sanitariaty i szatnie, wypożyczalnia łyżew i rolek, a także pomieszczenia socjalne i gospodarcze. Powstaną miejsca parkingowe i elementy małej architektury, lodowisko będzie oświetlone i stale monitorowane.
Całe zadanie ma kosztować 7,4 mln zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki to kwota 2 mln 863 tys. 400 zł. Miasto planuje, że obiekt powstanie w 2025 lub 2026 roku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze