Reklama

Jest dofinansowanie na budowę krytego lodowiska - kiedy obiekt może być gotowy?

Gmina Wieluń otrzymała dofinansowanie na budowę krytego lodowiska. Mowa o kwocie ponad 2,8 mln zł. Mimo tego, z własnej kasy miasto będzie musiało wygospodarować około 5 mln zł. 

Jak czytamy na profilu Urzędu Miejskiego w Wieluniu, budowa ma być realizowana w formule "zaprojektuj i wybuduj". Najpierw przygotowana będzie dokumentacja projektowa, a potem rozpoczną się prace. Ich efektem będzie zadaszone lodowisko o wymiarach 20x40 metrów. Zadaszenie to hala namiotowa na metalowej konstrukcji. Obiekt będzie wyposażony w instalację oświetleniową i nagłośnienie. 

- Planowana jest płyta lodowiska stała betonowa, instalacja chłodząca zatopiona w płycie betonowej oraz agregat chłodniczy stały. Bandy stałe będą przykręcane do betonu, dzięki czemu w okresie letnim po rozmrożeniu płyta będzie wykorzystywana jako rolkowisko, a także miejsce do organizacji imprez sportowo-kulturalnych - informuje gmina na swoim profilu na Facebooku. 

Reklama

Ściany boczne hali będą wyposażone w kotary boczne, które umożliwią odsłonięcie ponad 60% ścian. W obiekcie będą także sanitariaty i szatnie, wypożyczalnia łyżew i rolek, a także pomieszczenia socjalne i gospodarcze. Powstaną miejsca parkingowe i elementy małej architektury, lodowisko będzie oświetlone i stale monitorowane. 

Całe zadanie ma kosztować 7,4 mln zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki to kwota 2 mln 863 tys. 400 zł. Miasto planuje, że obiekt powstanie w 2025 lub 2026 roku. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości