Na zdjęciu Koło Gospodyń Wiejskich w Marzęcicach wraz z wójtem gminy Strzelce Wielkie Markiem Jednakiem
A święcenie wianków to stary zwyczaj, ściśle związany z tradycją ludową. Plotło się je zawsze na zakończenie oktawy Bożego Ciała i święciło przez duchownych. A powstawały od zawsze głownie z polnych kwiatów i wszelakich ziół, a nawet chwastów.
Mniej religijną tradycją było przewiązywanie wianków wstążką i wieszanie ich obok wejścia do domu. Ludzie wierzyli, że to uchroni ich dobytek przed nieszczęśliwymi przypadkami takimi jak pożar, uderzenie pioruna czy złymi mocami...
Tymczasem my - przedstawiciele redakcji portalu i gazety KULISY, gratulujemy Paniom z KGW talentów i zapału.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze