Dziś 1 kwietnia – dzień, w którym rzeczywistość traci grunt pod nogami, a wyobraźnia urzędników, sportowców i samorządowców wzbudza uśmiech mieszkańców. Przeglądając lokalne media społecznościowe, można było odnieść wrażenie, że w naszym powiecie dzieją się rzeczy naprawdę wielkie – od sensacyjnych odkryć archeologicznych, przez transfer stulecia, po... stację metra w miejskim szalecie.
Zdecydowanie najpotężniejszy kaliber odpalił Powiat Wieluński, który ogłosił, że podczas prac konserwatorskich w budynku starostwa odnaleziono... szczątki dinozaura! Kompsognat, czyli dinozaur wielkości kurczaka (choć podobno większy), miał grasować po Wieluniu około 150 milionów lat temu. Post wzbogacono szczegółowym opisem znaleziska, który brzmiał tak wiarygodnie, że przez chwilę nawet zapomnieliśmy, że to tylko prima aprilis.
Witamy w Wieltonie Producent naczep, firma Wielton również podeszła do 1 kwietnia z humorem. Na ich fanpage'u mogliśmy zobaczyć zdjęcie basenu w naczepie i przeczytać, że pierwsze wywrotki były w rzeczywistości mobilnymi basenami, a kłonice w naczepie służą do rozwieszania hamaka dla kierowców. Co więcej, padła też propozycja przekształcenia furgonu w kino objazdowe. Choć wszystko oczywiście z przymrużeniem oka, to... czy naprawdę nikt nie chciałby spędzić wakacji w Wielton Resort & Spa?
WKS Wieluń ogłosił transfer, który zatrząsłby światową siatkówką – legendarny Giba wraca z emerytury i dołącza do ich drużyny. Euforia, niedowierzanie, ale też świetna zabawa. Takie wzmocnienie na pewno by się przydało przed rozpoczynającą się w ten weekend walką WKS o awans do 1 ligi.
Wicestarosta Krzysztof Dziuba ogłosił powołanie drugiego wicestarosty – radnego Łukasza Dybki, który ma się zająć rozwojem szkolnictwa zawodowego i przygotować Wieluń do epoki „Life After Coal”. Kropką nad i miała być nowa specjalizacja: Technik Energetyki Jądrowej. Cóż – brzmi ambitnie.
Prawdziwy hit dnia to filmik radnego Rafała Dudzińskiego, który wyszedł z wieluńskich szaletów i ogłosił, że to przyszła stacja metra. Całość została zmontowana z materiałem, na którym wychodzi z autentycznej londyńskiej stacji metra – łudząco podobnej do wejścia do naszych toalet miejskich. Całość okraszona jest komentarzem o wizycie studyjnej z burmistrzem w Londynie. Zobaczcie to sami: https://www.facebook.com/reel/10666820752863
Nie tylko Wieluń świętuje. Województwo Łódzkie ogłosiło, że nową stolicą regionu zostaje Piotrków Trybunalski. Zgierz miał być pierwszym wyborem, ale – jak napisano – ogłosił niepodległość. Cóż, przynajmniej raz Piotrków wygrał z Łodzią. Donald Trump w Wieluniu... a może nie? Gmina Wieluń postanowiła pójść w wielką politykę – ogłaszając, że już 1 września prezydent USA Donald Trump odwiedzi nasze miasto.
Niestety, reakcja mieszkańców była bardziej gorzka niż śmieszna. W komentarzach rozgorzała typowa lokalna dyskusja: od sarkazmu, przez niedowierzanie, po zwykłą złośliwość.






Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze