Wielunścy policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło dziś (niedziela, 17 lipca) ok. godz. 16:15, na drodze krajowej nr 45 w miejscowość Kadłub.
- Jak wynika, ze wstępnych ustaleń mundurowych, kierujący audi S3, 22-latek najechał na jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę - mówi st.asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.
Niestety, pomimo podjętej próby reanimacyjnej, kobieta zmarła.
- Obecnie trwa ustalanie tożsamości kobiety - uzupełnia oficer policji.
Badanie alkomatem wykazało, że kierowca audi był trzeźwy. Policjanci, pracujący na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia.
W miejscu wypadku ruch odbywa się wahadłowo, kierują nim policjanci.
- Ponownie apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze - kończy st.asp. Katarzyna Grela.
Zespół Ratownictwa Medycznego dotarł do miejsca wypadku ok. 20 min. po zgłoszeniu.
Komentarze