Reklama

Studniówka I LO w Wieluniu 2024 – noc szampańskiej zabawy

Maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu przywitali rodziców oraz gości na swojej studniówce pokazem umiejętności tanecznych. Nie brakło perfekcyjnie dopracowanego walca oraz dostojnego, tradycyjnego poloneza.

 

Cztery klasy opuszczają w tym roku mury wieluńskiego liceum przy ul. Nadodrzańskiej. Choć w nocy z 27 na 28 stycznia (z soboty na niedzielę) abiturienci starali się chłonąć atmosferę studniówkowego balu, to  doskonale zdają sobie sprawę, że już za trzy miesiące czeka ich prawdziwy maraton egzaminowy. Niektórzy już ostro zakuwają, aby zrealizować życiowe plany i dostać się na wymarzony kierunek studiów. Dla części uczniów studniówka to tylko miły przerywnik od nauki. Nie wszyscy jednak nadchodzącym egzaminem dojrzałości są zestresowani.

Reklama

- Jest pewien strach na myśl o maturze, aczkolwiek dzisiaj skupiamy się tylko o zabawie i na tym, aby się dobrze spędzić tę noc – zaznacza Beniamin Drosiński.

- Każdy z nas ma plany na przyszłość. Ja zamierzam odnieść sukces w życiu, cieszyć się życiem. Planuję studiować chemię, ale jeszcze nie postanowiłem gdzie. Lubię ten przedmiot i wiem, że chciałbym się tym zajmować w przyszłości – dodaje młody mężczyzna.

Powoli niepokój związany z nadchodzącymi wielkimi krokami egzaminami odczuwa Aleksandra Kucia.

Reklama

- Jest stres, ale jesteśmy w tak dobrej szkole, że na pewno nas dobrze przygotują – wierzy w pedagogów wieluńskiej „Odry” maturzystka.

- Wybieram się do Wrocławia na kierunek medyczny, lekarski, potem chciałabym zrobić specjalizację z dermatologii lub w podobnej dziedzinie – opowiada o swoich planach.

Studia medyczne są też marzeniem Julii Krawczyk.

- Zastanawiam się nad medycyną sądową – przyznaje.

Powodzenia swoim „kościuszkowcom” życzył dyrektor I LO, Zbigniew Wiśniewski.

- To dla was wyjątkowy dzień, jesteście pięknie ubrani, ale to piękno zewnętrzne, jest ono krótkotrwałe zniknie, czy o to chodzi w życiu? Na pewno nie. (…)najważniejsze jest piękno wewnętrzne,  to, co niewidoczne dla oczu – przypominał, podpierając się „Małym księciem” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.

Reklama

- (…)każdy z was powinien odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dokładnie, rzetelnie, systematycznie zgłębia naukę. Czy odpowiedzialnie myśli o swoim zawodzie, który wybierze – namawiał uczniów do autorefleksji.

Kilka słów do abiturientów I LO skierował wicestarosta wieluński, Krzysztof  Dziuba.

- Chciałem wam podziękować za zaufanie, jakim obdarzyliście szkołę prowadzoną przez Powiat Wieluński, jestem przekonany o tym, że się nie zawiedliście i dalej będziecie doceniać to, co w tej szkole otrzymaliście – sądzi Dziuba.

Reklama

Wicestarosta dziękował uczniom za trud  włożony w naukę oraz za aktywności pozalekcyjne, m.in. w kole „Tadeusza-Wolontariusza” a także za reprezentowanie powiatu w zawodach oraz konkursach.

- Jesteśmy wam za to niesamowicie wdzięczni i jesteśmy z was niesamowicie dumni – zwrócił się do maturzystów.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości