Już 7 listopada o godz. 17:00 w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Działoszynie odbędzie się podsumowanie projektu „Reymontowskie inspiracje - czyli sztuka w działaniu”. Wydarzenie to upamiętni twórczość Władysława Stanisława Reymonta poprzez muzykę, ludowe opowieści i regionalne smaki.
W piątek, 7 listopada o godzinie 17:00, Miejsko-Gminny Dom Kultury w Działoszynie zaprasza na wieczór pełen kultury i tradycji. Podsumowanie projektu pod nazwą „Reymontowskie inspiracje - czyli sztuka w działaniu” to wydarzenie skierowane do wszystkich miłośników twórczości Władysława Stanisława Reymonta, folkloru oraz lokalnej sztuki.
Na uczestników czeka bogaty program artystyczny, którego głównym punktem będzie koncert zespołu ,,Trębaczewianie". Nie zabraknie także prezentacji efektów pracy uczestników projektu - warsztatów inspirowanych „Chłopami” Reymonta, opowieści ludowych gawędziarki oraz rozmów o dziedzictwie kulturowym regionu.
Wieczór zakończy się degustacją regionalnych potraw, co będzie doskonałą okazją do rozmów w przyjaznej atmosferze.
Projekt „Reymontowskie inspiracje - czyli sztuka w działaniu” realizowany jest we współpracy z Łódzkim Domem Kultury, w ramach wojewódzkich obchodów Roku Władysława Stanisława Reymonta. Działanie to wpisuje się w inicjatywę pn. „Współorganizacja projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego”, mającą na celu promowanie lokalnej kultury i integrację społeczności.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze