Reklama

Wyróżnienia dla wolontariuszy powiatu wieluńskiego wręczone!

W piątek, 12 grudnia władze powiatu wieluńskiego w ramach podziękowania wyróżniły osoby, które mają otwarte serca i bezinteresowną chęć niesienia pomocy. Uroczystość wręczenia wyróżnień dla wolontariuszy odbyła się w Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu.

Wyróżnienia dla wolontariuszy przyznano w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz grupowej. Władze poszczególnych gmin powiatu wieluńskiego miały za zadanie wytypować i zgłosić osoby oraz zespoły, które warto nagrodzić za ich działalność na rzecz lokalnej społeczności. 

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu wieluńskiego, osoby uhonorowane wraz z wójtami i burmistrzami poszczególnych gmin.

Zanim rozpoczęto wręczanie symbolicznych nagród, głos zabrał wicestarosta powiatu wieluńskiego Krzysztof Dziuba.

Reklama

- Wolontariusz to osoba, która bezinteresownie, bez przymusu poświęca swój czas, swoją energię, talenty oraz zasoby na rzecz innych ludzi. To taka definicja, ale wolontariusz to coś więcej niż definicja, to postawa - mówi Krzysztof Dziuba, wicestarosta wieluński.

- Wtedy, kiedy inni się już zatrzymują, to wy idziecie dalej, żeby bezinteresownie wspierać inne osoby. Dzisiaj spotykamy się tutaj, aby wolontariuszom z powiatu wieluńskiego powiedzieć ,,dziękujemy" - zwrócił się do laureatów zastępca włodarza powiatu.

Reklama

Wśród wyróżnionych zespołów znalazł się m.in. Klub Seniora ze Słupska, gm. Mokrsko, do którego należy 21 osób. Najmłodsza członkini ma 70 lat, a najstarsza - 89.

- Bardzo jesteśmy zadowolone i nie spodziewałyśmy się, że otrzymamy takie wyróżnienie. Motywuje nas to do dalszego działania - stwierdza Sabina Kmiecik, przewodnicząca Klubu Seniora ze Słupska. 

Radość z uczestnictwa w wydarzeniu wyrazili również członkowie Klubu Wolontariuszy z Czarnożył. 

- Działamy indywidualnie, ale mamy grupę szesnastu osób, na które zawsze można liczyć. Jest nam bardzo miło, że zostaliśmy tutaj zaproszeni - mówi Monika Koniak, przedstawicielka Klubu Wolontariuszy w Czarnożyłach i dodaje, że największą radością wolontariuszy z Czarnożył jest przekazywanie pieniędzy chorym i potrzebującym, która daje im nadzieję na lepsze jutro.

Reklama

 

Nagrodzeni wolontariusze z powiatu wieluńskiego 

 

Kategoria indywidualna

Natalia Zwierz (zgłaszający – Gmina Mokrsko)

Barbara Puczkowska (zgłaszający – Gmina Wierzchlas)

Lena Chłodna (zgłaszający – Gmina Osjaków)

Damian Orłowski (zgłaszający – Gmina Skomlin)

Kamil Walczak (zgłaszający – Gmina Ostrówek)

Bogumiła Madeja (zgłaszający – Gmina Biała)

Honorata Freus – Grzelak (zgłaszający – Gmina Wieluń)

 

Kategoria zespołowa

Klub Wolontariatu przy Szkole Podstawowej im. 72. Pułki Piechoty „Radom” w Konopnicy (zgłaszający – Gmina Konopnica)

Stowarzyszenie Historyczne Bataliony Obrony Narodowej (zgłaszający – powiat wieluński)

Reklama

Koło Gospodyń Wiejskich w Walkowie (zgłaszający – Gmina Osjaków)

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Młynisku (zgłaszający – Gmina Biała)

Klub Wolontariuszy w Czarnożyłach (zgłaszający – Gmina Czarnożyły)

Zespół Szkół Samorządowych im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach (zgłaszający – Gmina Pątnów)

Stowarzyszenie Osób z Problemem Choroby Nowotworowej i Ich Rodzin „Po Prostu Żyj” (zgłaszający – Gmina Wieluń)

Klub Seniora w Słupsku (zgłaszający – Gmina Mokrsko)

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie (zgłaszający – Gmina Skomlin)

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/12/2025 14:07
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości