Reklama

Zakończyli cyfrowe szkolenie

Realizację projektu "Sieć na kulturę" podsumowano w ubiegłym tygodniu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sulmierzycach. W nagrodę za uczestnictwo w nim placówka otrzymała nowy sprzęt komputerowy.

Realizowany w Sulmierzycach projekt jest częścią programu o tej samej nazwie, prowadzonego przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju z Warszawy, mającego na celu podniesienie kompetencji cyfrowych u dzieci i młodzieży oraz pracowników instytucji kultury. - W naszym programie uczestniczyło siedmioro dzieci w wieku od 10 do 16 lat z terenu całej gminy. Spotykaliśmy się online przez osiem tygodni, w piątki popołudniu, poznając między innymi platformy edukacyjne do samokształcenia czy też darmowe narzędzia do programowania. Jednym z ciekawszych warsztatów było tworzenie komiksu przy użyciu narzędzi cyfrowych - relacjonuje Paulina Hachurska, opiekunka zajęć. Realizacja projektu przyniosła korzyści nie tylko dla samych jego uczestników ale także dla instytucji, która dzięki jego prowadzeniu wzbogaciła się o sześć nowych laptopów. Wkrótce korzystać z nich będą mogły dzieci  oraz dorośli odwiedzający blibliotekę. - Dzięki uczestnictwu w programie otrzymaliśmy nie tylko nowy sprzęt, ale także możliwość realizacji kolejnych dwóch cyfrowych projektów. Jeden skierowany jest do osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z komputerem a drugi dla tych, którzy chcą tę wiedzę rozszerzyć, między innymi o obsługę narzędzi takich jak na przykład arkusze kalkulacyjne - mówi Anita Wawrzyniak, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Sulmierzycach. Podsumowanie projektu było okazją dla jego uczestników aby po raz pierwszy spotkać się nie online, a twarzą w twarz po ośmiu tygodniach wspólnej pracy. Na pamiątkę otrzymali książki. 

 

Reklama

Grzegorz Boroń
[email protected]

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości