Reklama

Zawody wędkarskie w Sulmierzycach: walka o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy

Dziś, 4 sierpnia, na zbiorniku w Dygudaju, w gminie Sulmierzyce, odbyły się wyjątkowe zawody wędkarskie. Tym razem zawodnicy rywalizowali nie tylko o zwycięstwo, ale także o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Sulmierzyce. Zawody były szczególne również z innego powodu – po raz pierwszy rozegrano je w formie drużynowej w feederze klasycznym, gdzie uczestnicy tworzyli dwuosobowe zespoły.

Rywalizacja drużynowa w feederze klasycznym

Na starcie zawodów, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Wędkarskie "Jazgarz" w Sulmierzycach,  stanęło 14 dwuosobowych drużyn, z których każdy zawodnik łowił w innym sektorze. Mimo doskonałej pogody, ryby były tego dnia trudne do złowienia, co sprawiło, że zawody były jeszcze bardziej wymagające. Łowiono pojedyncze karpie, karasie, leszcze i amury, co wymagało od zawodników dużej cierpliwości i umiejętności.

Wyniki sektorowe

W sektorze A najlepszym wynikiem mógł pochwalić się Miłosz Kaniowski, który złowił 8730 g ryb, zdobywając 1 punkt sektorowy. Tomasz Rogaczewski z wynikiem 7205 g zajął drugie miejsce, a Paweł Madej z wynikiem 4550 g trzecie miejsce. W sektorze B najwyższy wynik osiągnął Hubert Woszczyk, łowiąc 8060 g ryb, co zapewniło mu 1 punkt sektorowy. Drugie miejsce przypadło Jakubowi Szczepaniakowi z wynikiem 5510 g, a trzecie Grzegorzowi Zywertowi, który złowił 3485 g.

Reklama

Klasyfikacja generalna i największa ryba

W klasyfikacji generalnej zwyciężyli Paweł Madej i Grzegorz Zywert, zdobywając łącznie 6 punktów sektorowych. Drugie miejsce zajęli Jakub Szczepaniak i Ireneusz Tulejski z 7 punktami sektorowymi, a trzecie Sebastian Kłos i Hubert Woszczyk z 8 punktami. Największą rybę zawodów, amura o wadze 2820 g, złowił Tomasz Rogaczewski.

Uroczyste wręczenie nagród

Nagrody i puchary wręczył Przewodniczący Rady Gminy Sulmierzyce, Tadeusz Kruszyński, który podziękował zawodnikom za walkę i rywalizację w duchu fair play. Wyróżniono również sklep wędkarski "U Simka" za ufundowanie nagrody za największą rybę.

Reklama

Podziękowania i zapowiedź kolejnych zawodów

Stowarzyszenie Wędkarskie "Jazgarz" serdecznie dziękuje Gminie Sulmierzyce za wsparcie w organizacji zawodów oraz wszystkim, którzy przyczynili się do ich sukcesu. Już teraz zapraszamy na kolejne otwarte zawody, które odbędą się 17 sierpnia i będą to zawody nocne gruntowe.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości