Dziś, 4 sierpnia, na zbiorniku w Dygudaju, w gminie Sulmierzyce, odbyły się wyjątkowe zawody wędkarskie. Tym razem zawodnicy rywalizowali nie tylko o zwycięstwo, ale także o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Sulmierzyce. Zawody były szczególne również z innego powodu – po raz pierwszy rozegrano je w formie drużynowej w feederze klasycznym, gdzie uczestnicy tworzyli dwuosobowe zespoły.
Na starcie zawodów, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Wędkarskie "Jazgarz" w Sulmierzycach, stanęło 14 dwuosobowych drużyn, z których każdy zawodnik łowił w innym sektorze. Mimo doskonałej pogody, ryby były tego dnia trudne do złowienia, co sprawiło, że zawody były jeszcze bardziej wymagające. Łowiono pojedyncze karpie, karasie, leszcze i amury, co wymagało od zawodników dużej cierpliwości i umiejętności.
W sektorze A najlepszym wynikiem mógł pochwalić się Miłosz Kaniowski, który złowił 8730 g ryb, zdobywając 1 punkt sektorowy. Tomasz Rogaczewski z wynikiem 7205 g zajął drugie miejsce, a Paweł Madej z wynikiem 4550 g trzecie miejsce. W sektorze B najwyższy wynik osiągnął Hubert Woszczyk, łowiąc 8060 g ryb, co zapewniło mu 1 punkt sektorowy. Drugie miejsce przypadło Jakubowi Szczepaniakowi z wynikiem 5510 g, a trzecie Grzegorzowi Zywertowi, który złowił 3485 g.
W klasyfikacji generalnej zwyciężyli Paweł Madej i Grzegorz Zywert, zdobywając łącznie 6 punktów sektorowych. Drugie miejsce zajęli Jakub Szczepaniak i Ireneusz Tulejski z 7 punktami sektorowymi, a trzecie Sebastian Kłos i Hubert Woszczyk z 8 punktami. Największą rybę zawodów, amura o wadze 2820 g, złowił Tomasz Rogaczewski.
Nagrody i puchary wręczył Przewodniczący Rady Gminy Sulmierzyce, Tadeusz Kruszyński, który podziękował zawodnikom za walkę i rywalizację w duchu fair play. Wyróżniono również sklep wędkarski "U Simka" za ufundowanie nagrody za największą rybę.
Podziękowania i zapowiedź kolejnych zawodów
Stowarzyszenie Wędkarskie "Jazgarz" serdecznie dziękuje Gminie Sulmierzyce za wsparcie w organizacji zawodów oraz wszystkim, którzy przyczynili się do ich sukcesu. Już teraz zapraszamy na kolejne otwarte zawody, które odbędą się 17 sierpnia i będą to zawody nocne gruntowe.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze