W niedzielne popołudnie, 9 czerwca, na plac Publicznego Przedszkola w Siemkowicach, przybyli licznie mieszkańcy okolicznych miejscowości, aby wziąć udział w Festynie Rodzinnym, zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka.
Celem festynu było zaprezentowanie społeczności przedszkolnej przed mieszkańcami Siemkowic oraz wspólna integracja.
- Była to również dobra okazja do pozyskania środków dla przedszkola - podkreśla dyrektor przedszkola Anna Górecka.
Na wszystkich przybyłych czekał ogrom atrakcji. Dla najmłodszych przygotowane zostały m.in.: ogromny dmuchaniec, studio tatuażu, wata cukrowa, którą dzieci mogły przygotować samodzielnie. Druhowie z OSP Siemkowice z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą chętnie prezentowali wóz strażacki, który wzbudzał ciekawość nie tylko najmłodszych.
Wzorowo przygotowane dzieci, od samego początku festynu, umilały czas uczestnikom, prezentując występy artystyczne. Niespodziankę sprawili również rodzice, którzy zaprezentowali układ taneczny. Nie były to wszystkie atrakcje.
Na zaproszenie dyrektorki, przybyli również członkowie Orkiestry Dętej w Siemkowicach. Przygrywając utwory wspólnie z najmłodszymi, dostarczali wiele radości wszystkim zgromadzonym. Przygotowano także konkursy dla najmłodszych z licznymi nagrodami.
Każdy mógł zakupić dania z grilla, przepyszne ciasta i inne specjały. Dzięki dużemu zaangażowaniu samych rodziców, można było podołać temu dość dużemu wyzwaniu logistycznemu. Bardzo chętnie obsługiwali oni wszystkie stoiska. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, do której kolejka zdawała się nie mieć końca.
- Udało nam się pozyskać bardzo dużo sponsorów. Dzięki ich finansowemu i rzeczowemu wsparciu zostało przygotowanych 400 losów. Za dmuchańce i watę cukrową zapłaciła rada rodziców – zaznacza szefowa placówki.
Dochód z imprezy, w całości, zostanie przeznaczony na potrzeby przedszkola. Udało się pozyskać na ten cel prawie 11 tys. zł.
Urząd Gminy Siemkowice reprezentował na festynie nowy wójt gminy Kamil Ceglarek. Nie zabrakło też radnych.
- Chcemy, aby dzieci miały gdzie spędzać wolny czas - komentuje Kamil Ceglarek.
- Będziemy wspierać takie wydarzenia jak to – kontynuuje wójt gminy.
- Życzę, aby dzieci spełniały swoje marzenia, chcemy im to umożliwić. Rodzicom zaś życzę, aby zawsze mieli czas dla swoich pociech, by mogli spędzać go wspólnie.
Festyn przyciągnął dużo gości.
Organizatorzy mają nadzieję, że wydarzenie na stałe wpisze się w kalendarz imprez w gminie Siemkowice.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze