Na deskach Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Konopnicy 21 października zadebiutowały 3- i 4-latki z Oddziału Przedszkolnego w Konopnicy. Część artystyczna została przygotowana z okazji ważnego wydarzenia dla dzieci, czyli pasowania na przedszkolaka.
Spektakl teatralny „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków” w wykonaniu pociech zrobił bardzo pozytywne wrażenie na rodzicach i zaproszonych gościach. Maluszki w bajkowych strojach prezentowały swoje recytatorskie i wokalne umiejętności, bez żadnej tremy i zawstydzenia. W przedstawieniu udział wzięły również wychowawczyni grupy Marta Sibiak, która zagrała Śnieżkę oraz Małgorzata Osumek jako czarownica i Katarzyna Helińska. Głównym punktem programu było pasowanie na przedszkolaka. Wicedyrektor szkoły Julita Zgondek przyjęła zebrane dzieci do grona przedszkolaków w sposób symboliczny, dotykając ramienia każdego maluszka ogromną kredką. W tym ważnym dniu świeżo upieczonym przedszkolakom towarzyszyli wójt gminy Konopnica Grzegorz Turalczyk, przewodnicząca Komisji Oświaty Agata Grondowa oraz wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Emilia Szymot, którzy obdarowali też dzieci prezentami. W przygotowanie uroczystości zaangażowali się rodzice, przygotowując dekoracje i poczęstunek.
Katarzyna Cieślik
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze