Reklama

Mieszkaniec wieruszowskiego ukradł eksponat warty 40 000 zł

Niesłychane. Po prostu wszedł do muzeum i wyniósł eksponat, którego wartość muzeum ocenia na ok. 40 tys. złotych.

Mieszkaniec powiatu wieruszowskiego podejrzewany jest o kradzież niezwykle cennego eksponatu z Muzeum Bursztynu w Jarosławcu, w województwie zachodnio - pomorskim. Miał przywłaszczyć sobie pasikonika zatopionego w bursztynie, który warty jest aż 40 tysięcy złotych. Mężczyzna jest już w rękach policji. W więzieniu może spędzić nawet 10 lat.

Do tej zuchwałej kradzieży doszło we wtorek 11 lipca podczas rodzinnego zwiedzania wystawy.

- To był zwykły facet, który przyszedł z rodziną, z dwójką dzieci, żoną – przekazał w rozmowie z Polsat News Max Kwiatkowski, właściciel Muzeum Bursztynu w Jarosławcu. - Po kilkunastu sekundach dłubania przy nim, pokazał, niemalże do kamery, że ma w ręku inkluzję.

Reklama

- Kto by podejrzewał głowę rodziny o takie rzeczy – dodała pracownica Wiktoria Kowalewska.

Mężczyzna wykazał się niebywałą naiwnością i głupotą, bo wszystko zarejestrowały kamery monitoringu.

Brak eksponatu zauważyły dzieci, które zwiedzały wystawę i które bardzo chciały zobaczyć bursztyn z pasikonikiem.

- Dzieci stwierdziły, że nie ma tego pasikonika – opowiadała Wiktoria Kowalewska. - Ja mówię: „Jak nie ma pasikonika, jak on musi tam być”. No i podeszłam, patrzę, no faktycznie.

- Takie inkluzje zdarzają się niezwykle rzadko – mówił dalej dziennikarzowi Polsat News Max Kwiatkowski. - Ona była doskonale zachowana. Była unikalna, bo to był pasikonik, których już jest mało. Ponadto była dość duża.

Reklama

We wtorek 11 lipca właściciel muzeum zamieścił w Internecie wizerunek mężczyzny z prośbą o pomoc w jego odnalezieniu. Następnego dnia na profilu facebookowym już było napisane: „Otrzymaliśmy informację od Powiatowej Komendy Policji w Sławnie, iż „zatrzymano podejrzanego o kradzież mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi z nagrań monitoringu”.

Funkcjonariusze oprócz wizerunku, mieli również dane mężczyzny, bo ten za bilet rodzinny, by oglądać wystawę, zapłacił kartą.

St. asp. Kinga Warczak, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, potwierdziła, że osobą zatrzymaną jest mieszkaniec powiatu wieruszowskiego i że na chwilę obecną trwają czynności policyjne w tej sprawie.

Reklama

Do ujęcia poszukiwanego doszło w jednej z nadmorskich miejscowości.

A co z zaginionym bursztynem?

- No na razie nie będzie go można podziwiać na żywo, bo jeszcze się nie odnalazł – mówi ze smutkiem pracownica muzeum.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości