W czwartek, 3 marca, uczniowie kl. V powtarzali wiadomości, dotyczące starożytnych mitów. Lekcja pt. „Uczta bogów” była jednak daleka od tradycyjnej. Sylwia Nowak – Piekielna, nauczycielka, postanowiła wykorzystać ciekawą formę przeprowadzenia zajęć.
Pani od historii i języka polskiego wpadła na pomysł, dzięki któremu uczniowie na długo zapamiętają kto jest kim na Olimpie. Zorganizowała ucztę, gdzie bogowie i boginki mogli posilić się „nektarem” i „ambrozją”. Postacie grali sami uczniowie, mający zadanie przebrać się za wylosowanego bożka. Dzieci do swoich ról przygotowywały się bardzo starannie. Nie tylko kompletując odpowiedni strój, pamiętając o odpowiednich atrybutach. Przede wszystkim zdobywając informację o swoim bohaterze. Potem mogły tymi wiadomościami podzielić się na forum klasy oraz z młodszymi kolegami.
Magdalena Lizurej
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze