Wieruszowscy i łódzcy policjanci wspólnie zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę podejrzanych o szereg oszustw na szkodę firmy telekomunikacyjnej. W ich wyniku oszuści pozyskiwali sprzęt elektroniczny po zaniżonych cenach. Narazili w ten sposób firmę na straty szacowane wstępnie na 150 tys. zł.
Dla wieruszowskich policjantów sprawa zaczęła się 8 lutego 2020 r., kiedy powiadomieni zostali o zawarciu fikcyjnej umowy przez mieszkankę powiatu wieruszowskiego z jedną z firm telekomunikacyjnych. Po kilkumiesięcznym dochodzeniu, ustalili oni, że podobne oszustwa miały miejsce od października do listopada 2019 r. na terenie Łodzi.
- Oszustwa te polegały na zawieraniu fikcyjnych umów oraz aneksów na świadczenie usług telekomunikacyjnych – informuje asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik prasowy wieruszowskiej komendy.
– W następstwie tych umów pokrzywdzeni obciążani byli opłatami za te świadczenia, z których faktycznie nie korzystali. Policjanci ustalili również, że sprawcy tych przestępstw, posiadając dostęp do aplikacji i systemów komputerowych, służących do sprzedaży usług telekomunikacyjnych, wprowadzali w błąd pracowników firmy świadczącej takie usługi i w ten nieuprawniony sposób pozyskiwali drogi sprzęt elektroniczny po znacznie zaniżonych cenach.
Ta przestępcza działalność oszustów kosztowała firmę 150 tys. zł.
10 lutego bieżącego roku, w Łodzi, wieruszowscy kryminalni przy współpracy miejscowych policjantów dotarli do kilkunastu wytypowanych osób, które kupowały nielegalny sprzęt elektroniczny. Mundurowi odzyskali m.in. telefony, tablety, smartwatchy i rutery o wartości ponad 30 tys. zł. Zatrzymali również trzech mieszkańców Łodzi: dwie kobiety w wieku 26 i 37 lat oraz 61–letniego mężczyznę podejrzanych o te oszustwa. Usłyszeli oni już ponad 60 zarzutów i zostali objęci policyjnym dozorem. Policja wyjaśnia dalsze okoliczności tej sprawy.
Ela Wodecka
[email protected]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze