Stowarzyszenie Wieluń Biega informuje, że ruszają zapisy na XII już edycję Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zapisy są bezpłatne.
Kolejna edycja tego wyjątkowego wydarzenia biegowego już 3 marca. Start o godzinie 11. Organizatorami są Gmina Wieluń oraz Stowarzyszenie Wieluń Biega.
Wyjątkowość tego wydarzenia polega na tym, iż łączy ono historię z dbaniem o kulturę fizyczną. Swoje początki historia biegu Tropem Wilczym sięga roku 2013. Grupa działaczy społecznych chcąc uczcić dzień 1 marca, ustanowiony świętem państwowym - obchodzimy go jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, zorganizowała bieg Tropem Wilczym. Historia zaś ustanowienia święta, które obchodzimy od 2011 roku ku pamięci tragicznych wydarzeń sięga 1951 roku, kiedy to w więzieniu na warszawskim Mokotowie wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV zarządu zrzeszenia Wolność i Niezawisłość - ostatniej organizacji podziemia antykomunistycznego w Polsce po II Wojnie Światowej.
Ostatnią wieluńską edycję biegu Tropem Wilczym, w którym udział wzięło ponad 200 osób, w kategorii open wśród mężczyzn z czasem 7.21 wygrał niedawny brązowy medalista Halowych Mistrzostw Polski Michał Bator, natomiast najszybszą z pań była Ewa Kotala.
Dodajmy, że bieg Tropem Wilczym odbywa się w wielu miastach Polski, z roku na rok ciesząc się coraz to większą popularnością.
Organizatorzy informują, że bezpłatnych zapisów można dokonywać na stronie: pomiarczasuatelier.pl w zakładce bieg żołnierzy wyklętych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze