Reklama

Spotkanie wigilijne w Mokrsku: Wspólne kolędowanie i kiermasz bożonarodzeniowy

14 grudnia w dworku w Mokrsku można było poczuć prawdziwą magię świąt Bożego Narodzenia. Gminna Biblioteka Publiczna w Mokrsku wspólnie ze Stowarzyszeniem KOK- Książka oraz Kawa i Zespołem Dworzanki zorganizowała spotkanie wigilijne.

Spotkanie wzbogaciło wspólne śpiewanie kolęd. Występy artystyczne rozpoczęła trzema wzruszającymi utworami świątecznymi uzdolniona przedstawicielka młodego pokolenia Sara Sitna.

Następnie na scenie zaprezentował się zespół rockowy z Praszki ,,Odwilż" oraz zespół ludowy ,,Dworzanki" z Mokrska. Uczestnicy spotkania chętnie włączali się we wspólny śpiew kolęd, dzięki czemu spotkanie przebiegało w ciepłej, rodzinnej i świątecznej atmosferze.

Wydarzeniu towarzyszył kiermasz bożonarodzeniowy. Na stoisku można było nabyć ozdoby świąteczne wykonane podczas zajęć krawieckich w bibliotece w Mokrsku. Szczególną uwagę przyciągały kolorowe jelonki, szydełkowe gwiazdki, choinki, a także własnoręcznie wykonane świeczki. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na wsparcie działań promujących czytelnictwo, realizowanych przez Stowarzyszenie KOK - Książka oraz Kawa.

Reklama

Nie zabrakło również degustacji wigilijnych potraw, które cieszyły zarówno podniebienie, jak i oko.

W wydarzeniu uczestniczył m.in. wójt gminy Mokrsko Zbigniew Dąbrowski, który podsumowując wydarzenie, zwrócił uwagę na radosną atmosferę spotkania.

- Dzięki wspólnemu kolędowaniu poczuliśmy prawdziwą radość świąt. Fantastyczna atmosfera. Wspaniałe spotkanie. Organizacja jak zawsze na najwyższym poziomie - podsumowuje Zbigniew Dąbrowski, włodarz gminy Mokrsko.
 

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości