14 grudnia w dworku w Mokrsku można było poczuć prawdziwą magię świąt Bożego Narodzenia. Gminna Biblioteka Publiczna w Mokrsku wspólnie ze Stowarzyszeniem KOK- Książka oraz Kawa i Zespołem Dworzanki zorganizowała spotkanie wigilijne.
Spotkanie wzbogaciło wspólne śpiewanie kolęd. Występy artystyczne rozpoczęła trzema wzruszającymi utworami świątecznymi uzdolniona przedstawicielka młodego pokolenia Sara Sitna.
Następnie na scenie zaprezentował się zespół rockowy z Praszki ,,Odwilż" oraz zespół ludowy ,,Dworzanki" z Mokrska. Uczestnicy spotkania chętnie włączali się we wspólny śpiew kolęd, dzięki czemu spotkanie przebiegało w ciepłej, rodzinnej i świątecznej atmosferze.
Wydarzeniu towarzyszył kiermasz bożonarodzeniowy. Na stoisku można było nabyć ozdoby świąteczne wykonane podczas zajęć krawieckich w bibliotece w Mokrsku. Szczególną uwagę przyciągały kolorowe jelonki, szydełkowe gwiazdki, choinki, a także własnoręcznie wykonane świeczki. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na wsparcie działań promujących czytelnictwo, realizowanych przez Stowarzyszenie KOK - Książka oraz Kawa.
Nie zabrakło również degustacji wigilijnych potraw, które cieszyły zarówno podniebienie, jak i oko.
W wydarzeniu uczestniczył m.in. wójt gminy Mokrsko Zbigniew Dąbrowski, który podsumowując wydarzenie, zwrócił uwagę na radosną atmosferę spotkania.
- Dzięki wspólnemu kolędowaniu poczuliśmy prawdziwą radość świąt. Fantastyczna atmosfera. Wspaniałe spotkanie. Organizacja jak zawsze na najwyższym poziomie - podsumowuje Zbigniew Dąbrowski, włodarz gminy Mokrsko.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze