Reklama

Ukradli auto, by przewieźć rowery

19/01/2022 12:54
18- i 17-latek dokonali kradzieży osobowego samochodu. Auto ,,pożyczyli’’ od taty znajomego, a gdy już nie było im potrzebne, pozostawili na polnej drodze.

Zgłoszenie o kradzieży osobowej dacii, wartej 13 tys. zł, sprzed bloku jednego z osiedli w Pajęcznie, policja otrzymała 16 stycznia o godz. 5:45. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania oraz wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

- W trakcie swoich działań w Niwiskach Górnych jeden z patroli zauważył stojący na polnej drodze pojazd, który wzbudził ich zainteresowanie – relacjonuje asp. Marcin Pawełoszek, rzecznik KPP w Pajęcznie.

- Jak się okazało, była to skradziona dacia. Ustalono, iż kradzieży pojazdu dokonali dwaj mężczyźni, 18- i 17-letni mieszkańcy powiatu pajęczańskiego. Dzień wcześniej przyjechali rowerami w odwiedziny do zgłaszającego i pod jego nieobecność jeden z nich z kieszeni kurtki jego ojca zabrał kluczyki od samochodu. Auto potrzebne im było do odwiezienia rowerów do miejsca swojego zamieszkania, a gdy już nie było potrzebne, porzucili je na polnej drodze.

Sprawcy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny.

[caption id="attachment_2271" align="alignnone" width="696"]

fot.: KPP Pajęczno[/caption]

[caption id="attachment_2272" align="alignnone" width="696"]

fot.: KPP Pajęczno[/caption]
Aplikacja na Androida

Reklama

Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości