Reklama

Wieluń uczcił rocznicę Powstania Styczniowego

W Wieluniu odbyły się obchody 162. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Uroczystości zorganizowano pod Pomnikiem Powstańców 1863 roku w Lasku Miejskim.

22 stycznia mieszkańcy Wielunia spotkali się, by uczcić pamięć bohaterów Powstania Styczniowego. Obchody rozpoczęto odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie przemówienia wygłosili Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa oraz Starosta Wieluński Maciej Bryś.

Po oficjalnych wystąpieniach uczestnicy złożyli pod pomnikiem kwiaty oraz zapalili znicze, oddając hołd poległym powstańcom. W ceremonii wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, w tym Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Dorota Więckowska, radni Rady Powiatu w Wieluniu, a także kombatanci, służby mundurowe oraz młodzież szkolna.

Reklama

Uroczystości były ważnym momentem, by przypomnieć o walce o niepodległość i uczcić pamięć tych, którzy oddali życie za ojczyznę. Wspólne spotkanie przy pomniku podkreśliło znaczenie historii i jej wpływu na współczesne pokolenia.

Miejsce zdarzenia mapa Wieluń
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo kulisy.net




Reklama
Najnowsze wiadomości