W Wieluniu odbyły się obchody 162. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Uroczystości zorganizowano pod Pomnikiem Powstańców 1863 roku w Lasku Miejskim.
22 stycznia mieszkańcy Wielunia spotkali się, by uczcić pamięć bohaterów Powstania Styczniowego. Obchody rozpoczęto odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie przemówienia wygłosili Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa oraz Starosta Wieluński Maciej Bryś.
Po oficjalnych wystąpieniach uczestnicy złożyli pod pomnikiem kwiaty oraz zapalili znicze, oddając hołd poległym powstańcom. W ceremonii wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, w tym Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Dorota Więckowska, radni Rady Powiatu w Wieluniu, a także kombatanci, służby mundurowe oraz młodzież szkolna.
Uroczystości były ważnym momentem, by przypomnieć o walce o niepodległość i uczcić pamięć tych, którzy oddali życie za ojczyznę. Wspólne spotkanie przy pomniku podkreśliło znaczenie historii i jej wpływu na współczesne pokolenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze