W poniedziałek (14 sierpnia) przy ul. Głowackiego w Wieluniu doszło do kradzieży z włamaniem. Nieznani sprawcy zniszczyli kłódkę zabezpieczającą metalową klatkę i ukradli trzy butle z gazem. Właściciel oszacował straty na kwotę 930 złotych. Złodzieje niedługo nacieszyli się wolnością.
- Pracujący nad sprawą wieluńscy funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring oraz zbierali wszelkie informacje, które pozwoliłyby na ustalenie odpowiedzialnych za ten czyn. Analizując zebrany materiał, wytypowano sprawców zdarzenia - 43-latek oraz 25-latka zostali zatrzymani - komentuje asp. sztab. Katarzyna Grela.
Reklama
Funkcjonariusze w domu mężczyzny zabezpieczyli jedną ze skradzionych butli. Dwie pozostałe zostały namierzone w lombardzie. Złodziejska para usłyszała już zarzuty. Prokuratura Rejonowa w Wieluniu objęła oskarżonych dozorem policyjnym. O przyszłości włamywaczy zdecyduje sąd. Za kradzież z włamanie grozi im nawet 10 lat więzienia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze