Ponad stu uczestników stanęło na starcie czwartego biegu organizowanego przez Stowarzyszenie Wieluń Biega „Policz się z cukrzycą” w ramach 33. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po zaciętej rywalizacji najszybsi okazali się Adam Bednarz i Elżbieta Bryła, a dzięki zaangażowaniu biegaczy oraz kibiców udało się zebrać ponad 4 tysiące złotych na cele WOŚP.
Dziś, w niedzielę, 26 stycznia, lasek przy Stadionie Miejskim na ulicy Wojska Polskiego w Wieluniu stał się areną sportowych zmagań i jednocześnie wielkiego wsparcia dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bieg „Policz się z cukrzycą” zorganizowany już po raz 19 w ramach 33. finału WOŚP, a w Wieluniu organizowany przez Stowarzyszenie Wieluń Biega przyciągnął na linię startu ponad stu zawodników z różnych miejscowości. Na trasie można było spotkać m.in. przedstawicieli Warty Osjaków i grupy Szybkie Żółwie z Opatowa. Biegacze i biegaczki mieli do pokonania dwie pętle, o długości 2,6 kilometra każda.
Po emocjonującej rywalizacji zwycięstwo wśród panów odniósł Adam Bednarz, wyprzedzając Damiana Sowę i Damiana Szczesnego, prezesa Stowarzyszenia Wieluń Biega. W rywalizacji pań najszybsza była Elżbieta Bryła, która stanęła na najwyższym stopniu podium przed Weroniką Dolatą i Ewą Kotalą.
Damian Szczesny: „Warunki wymarzone do biegania”
Damian Szczesny, trzeci wśród mężczyzn, nie krył zadowolenia zarówno z organizacji biegu, jak i z warunków panujących na trasie – Biegło się naprawdę rewelacyjnie, pogoda wymarzona do biegania, a warunki na trasie idealne – zero wiatru, twardo, bez błota, więc czego chcieć więcej – mówił Szczesny w rozmowie z portalem kulisy.net.
Prezes Stowarzyszenia Wieluń Biega podkreślił również znaczenie wydarzenia – To już nasze czwarte granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, ale zamierzamy to kontynuować. Jak mówi Jurek Owsiak: do końca świata i jeden dzień dłużej! – zakończył.
4 tysiące złotych na szczytny cel
Dzięki ofiarności uczestników i kibiców, podczas wieluńskiego biegu „Policz się z cukrzycą” zebrano aż 4 tysiące, 24 złote na rzecz WOŚP, która w tym roku zbiera fundusze na wsparcie onkologii i hematologii dziecięcej. Po biegu na zawodników i publiczność czekały dodatkowe atrakcje, w tym losowanie kilkudziesięciu nagród rzeczowych, w tym chociażby prace malarskie wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Olewina.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze