Reklama

Biegacze wspierają WOŚP w Wieluniu. Bryła i Bednarz triumfują w „Policz się z cukrzycą”

Ponad stu uczestników stanęło na starcie czwartego biegu organizowanego przez Stowarzyszenie Wieluń Biega „Policz się z cukrzycą” w ramach 33. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po zaciętej rywalizacji najszybsi okazali się Adam Bednarz i Elżbieta Bryła, a dzięki zaangażowaniu biegaczy oraz kibiców udało się zebrać ponad 4 tysiące złotych na cele WOŚP.

Dziś, w niedzielę, 26 stycznia, lasek przy Stadionie Miejskim na ulicy Wojska Polskiego w Wieluniu stał się areną sportowych zmagań i jednocześnie wielkiego wsparcia dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bieg „Policz się z cukrzycą” zorganizowany już po raz 19 w ramach 33. finału WOŚP, a w Wieluniu organizowany przez Stowarzyszenie Wieluń Biega przyciągnął na linię startu ponad stu zawodników z różnych miejscowości. Na trasie można było spotkać m.in. przedstawicieli Warty Osjaków i grupy Szybkie Żółwie z Opatowa. Biegacze i biegaczki mieli do pokonania dwie pętle, o długości 2,6 kilometra każda.

Po emocjonującej rywalizacji zwycięstwo wśród panów odniósł Adam Bednarz, wyprzedzając Damiana Sowę i Damiana Szczesnego, prezesa Stowarzyszenia Wieluń Biega. W rywalizacji pań najszybsza była Elżbieta Bryła, która stanęła na najwyższym stopniu podium przed Weroniką Dolatą i Ewą Kotalą.

Reklama

Damian Szczesny: „Warunki wymarzone do biegania”

Damian Szczesny, trzeci wśród mężczyzn, nie krył zadowolenia zarówno z organizacji biegu, jak i z warunków panujących na trasie – Biegło się naprawdę rewelacyjnie, pogoda wymarzona do biegania, a warunki na trasie idealne – zero wiatru, twardo, bez błota, więc czego chcieć więcej – mówił Szczesny w rozmowie z portalem kulisy.net.

Prezes Stowarzyszenia Wieluń Biega podkreślił również znaczenie wydarzenia – To już nasze czwarte granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, ale zamierzamy to kontynuować. Jak mówi Jurek Owsiak: do końca świata i jeden dzień dłużej! – zakończył.

Reklama

4 tysiące złotych na szczytny cel

Dzięki ofiarności uczestników i kibiców, podczas wieluńskiego biegu „Policz się z cukrzycą” zebrano aż 4 tysiące, 24 złote na rzecz WOŚP, która w tym roku zbiera fundusze na wsparcie onkologii i hematologii dziecięcej. Po biegu na zawodników i publiczność czekały dodatkowe atrakcje, w tym losowanie kilkudziesięciu nagród rzeczowych, w tym chociażby prace malarskie wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Olewina.

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/01/2025 18:44
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości